Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 10:17 Bu haber 541 kez okundu
 
Mamak'ta 9 yılda 2 milyon 715 bin ton asfalt
Mamak Belediyesi, ilçenin alt yapı ve üst yapı alanında kusursuz olması için dört koldan çalışmaya devam ediyor. İlçede havaların durumuna göre asfalt ve kaldırım çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde yürüttüğü asfalt çalışmaları ile Mamak’ta 9 yılda 2 milyon 715 bin ton asfalt serimi gerçekleştirdi.
Belediye Haberleri Haberi
Mamak'ta  9 yılda 2 milyon 715 bin ton asfalt

Mamak Belediyesi, ilçenin alt yapı ve üst yapı alanında kusursuz olması için dört koldan çalışmaya devam ediyor. İlçede havaların durumuna göre asfalt ve kaldırım çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde yürüttüğü asfalt çalışmaları ile Mamak’ta 9 yılda 2 milyon 715 bin  ton asfalt serimi gerçekleştirdi. İlçenin her geçen gün büyürken hizmet beklentisinin de arttığını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, bölgenin gelişme sürecinde alt yapı çalışmalarının önemine dikkat çekerek, “İlçemiz büyüyüp, geliştikçe artan nüfusumuzla birlikte hizmet alanımız da genişliyor. Yeni yaşam alanları oluştururken bir taraftan bozulan yollarımızı onarıyor, bir taraftan da asfalt serimini gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz gece gündüz çalışarak hizmette mesai kavramının olmadığını gösteriyor” dedi.

 

Yollarla birlikte yapılaşma da hızlanıyor

 

İmar çalışmaları tamamlanan mahallelerde yolları kısa zamanda açan ve asfalt çalışmasını yapan Mamak Belediyesi, her açılan yolla birlikte yapılaşmayı da hızlandırıyor. Bölgedeki sokakları tek tek gezerek ihtiyaçları tespit eden ekipler, geçtiğimiz 2017 yılı Ocak ayından itibaren 123.031.025 kg. asfalt, 45.666 metre bordür, 21.463 metre imarlı yol açımı, 17.360 metre malzemeli yol bakımı, 38.714 metrekare tretuvar yapımı gerçekleştirdi. Asfalt çalışmalarının aciliyet sırasına göre belirlenen programlar dâhilinde sürdürüldüğünü belirten Akgül, belediyecilik hizmetlerini ilçenin her köşesine yayarak ihtiyaçların giderildiğini kaydetti. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/MAMAK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak'ta, , 9, yılda, 2, milyon, 715, bin, ton, asfalt,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mamak'ta  9 yılda 2 milyon 715 bin ton asfalt
Mamak'ta  9 yılda 2 milyon 715 bin ton asfalt
Mamak'ta  9 yılda 2 milyon 715 bin ton asfalt
Mamak'ta  9 yılda 2 milyon 715 bin ton asfalt
Mamak'ta  9 yılda 2 milyon 715 bin ton asfalt
Yorumlar
Haber Yazılımı