Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 10:06 Bu haber 843 kez okundu
 
Mamak’ta Cumhuriyet coşkusu yaşandı
Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıldönümü münasebetiyle Mamak Kaymakamlığı ve Mamak Belediyesi özel bir program hazırladı.
Belediye Haberleri Haberi
Mamak’ta Cumhuriyet coşkusu yaşandı

 

Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıldönümü münasebetiyle Mamak Kaymakamlığı ve Mamak Belediyesi özel bir program hazırladı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa Mamak Kaymakamı Ziya Polat, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasında Cumhuriyetin çok önemli bir kazanım olduğunu ifade eden Mamak Kaymakamı Ziya Polat öğrencilere; “Atatürk’ün Cumhuriyeti emanete ettiği gençler sizlersiniz” dedi. 

 

 

Köklü bir tarihe sahibiz

 

 

Cumhuriyetin zor şartlarda kurulduğuna değinen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Bugün Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümünü kutluyoruz. Köklü bir tarihe, köklü bir devlet geleneğine sahip olan milletimiz Cumhuriyetin getirdiği kazanımlara sahip çıkmıştır” dedi. Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ise “Ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakarlık yapmak hepimizin ortak vazifesidir” dedi. 

 

 

Minik öğrenciler salonu coşturdu

 

Büyük bir coşkunun yaşandığı programda anaokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu. Programa katılanlar tarafından ayakta alkışlanan minik öğrencilerin şiir gösterisinin ardından, koro ve halkoyunları ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. 

 

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/MAMAK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak’ta, Cumhuriyet, coşkusu, yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı