Haber Detayı
17 Eylül 2013 - Salı 08:35 Bu haber 1945 kez okundu
 
Mamak'ta Okullar Şiir ve Oyunlarla Açıldı
Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ve zeybek oyunun ardından yeni eğitim öğretim yılının zilini Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç öğrencilerle birlikte çaldı.
Resmi İlan Haberi
Mamak'ta Okullar Şiir ve Oyunlarla Açıldı

2013-2014 Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte milyonlara öğrenci ders başı yaptı. 150 okulun olduğu, 5 bin öğretmen ve 100 bin civarında öğrencinin bulunduğu Mamak’ta yeni eğitim öğretim yılı örnek bir çalışmayla başladı. Geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Okullar Hayat Olsun’ isimli projeyle birlikti, okullar artık eğitim öğretim dışında çeşitli faaliyetlere de ev sahipliği yapıyor. Vatandaşların hizmetine sunulması için hazırlanan projenin en somut adımlarından biri Mamak’ın Kusunlar Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Yeni eğitim öğretim yılının açılışında Kusunlar İlköğretim Okulu’nun eski binasını yenileyerek aile merkezine çeviren Mamak Belediyesi; aile merkezinin de açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Başkan Yardımcısı Hasan Gökmenoğlu, birim müdürleri, şube müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Akgül; “Geçen yıl başlayan okullar hayat bulsun kampanyasıyla birlikte okullar tüm halkımızın kullanımına açıldı. Mamak’ta bunun en güzel örneğini hep birlikte açıyoruz. Eski okul binasını yenileyerek hanımlarımızın hizmetine sunduk. Biliyoruz ki eğitimin yaşı yok” dedi. Mamak’ta bulunan öğrenci ve öğretmen sayısının birçok ilden daha fazla olduğunu dile getiren Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç; “Bu gün belediyemiz tarafından yaptırılan aile merkezinin de açılışını gerçekleştirdik. Ben gerek bu merkezin açılışında gerekse diğer okulların tamirat ve tadilatında yardımlarından dolayı başkanımıza ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

  Şiirler ve oyunlarla açılış

Açılış töreninde şiir okuyan 1. sınıf öğrencisi engelli Levent Sönmez dinleyicilerden büyük alkış aldı. Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ve zeybek oyunun ardından yeni eğitim öğretim yılının zilini Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç öğrencilerle birlikte çaldı. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenciler de ders kitaplarını aldı. Kaymakam Ertuğrul Kılıç’la birlikte Kusunlar İlköğretim Okulunda Kitap dağıtan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, yeni açılan Kusunlar Aile Merkezi’ni de gezerek bilgi aldı.

 

 ABDULLAH ORTAÇ-MAMAK/ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Öğrenciler, tarafından, okunan, şiirlerin, zeybek, oyunun, ardından, yeni, eğiti
Yorumlar
Haber Yazılımı