301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 12:22 Bu haber 1077 kez okundu
 
MANSUR YAVAŞ'TAN ''SENDİKA GENELGESİ
31 Mart seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanarak göreve başlayan Mansur Yavaş yayınladığı Genelgede Sendikal tercih konusunda işçi özgürdür. Baskı ile yönlendirme yapılması, üyelikten çektirme veya üye olma anayasal suç olduğu hatırlatılarak ,personelin bu konuda özgür olduğu belirtildi.
Ankara Haberi
MANSUR YAVAŞ'TAN   ''SENDİKA GENELGESİ

31 Mart seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanarak göreve başlayan Mansur Yavaş yayınladığı Genelgede Sendikal tercih konusunda işçi özgürdür. Baskı ile yönlendirme yapılması, üyelikten çektirme veya üye olma anayasal suç olduğu hatırlatılarak ,personelin bu konuda özgür olduğu  belirtildi.

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Mansur Yavaş imzası ile tüm bağlı kuruluşlara ve şirketlere,Tüm birimlere gönderilen  12.04.2019 taraih ve 31499791-876-99-173 sayılı Genelgesinde;

 

''Bilindiği Üzere Anayasamızın ''Sendika kurma başlıklı  51 Maddesi çalışanların sendikalara üyeliğini vazgeçilmez temel hak ve özgürlük olarak tanımlamıştır.

 

Belediyemiz çalışanları Anayasa ilgili Kanun ve mer'i  mevzuat hükümlerine göre diledikleri sendikalara ,özgür iradeleri ile serbestçe üye olma ve üyelikten çekilme haklarına sahiptirler.

 

Başkanlığımıza belli  kişi veya  grupların bazı sendikalar adına Belediyemiz çalışanları üzerinde baskı kullanarak sendika üyeliğine girme ya da üyelikten ayrılma yönünde baskı uyguladıklarına dair bilgiler gelmiştir. 

 

 

Çalışanlarımızın sendika üyeliğine girme ya da üyelikten ayrılma yönünde   özgür iradelerini kısıtlayacak vaya baskı altına alacak eylemlerde  bulundukları tespit edilenler hakkında idari, adli ve hukuki işlem başlatılacağı  hususunu bilgilerinize  raca ederim''Denildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

ABDULLAH ORTAÇ/ÖZEL HABER

Kaynak: Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MANSUR, YAVAŞ'TAN, , , ''SENDİKA, GENELGESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı