Haber Detayı
27 Şubat 2015 - Cuma 12:49 Bu haber 815 kez okundu
 
MARDİN 2.TARIM FUARINA HAZIR!
Mardin 2. Tarım Gıda Fuarı Nisan Ayında Yapılacak,Mardin Valiliğinde düzenlenen toplantıda hazırlıklar gözden geçirildi.
Mardin Haberi
MARDİN 2.TARIM FUARINA HAZIR!

Mardin 2. Tarım Gıda Fuarı Nisan Ayında Yapılacak,Mardin Valiliğinde düzenlenen toplantıda hazırlıklar gözden geçirildi.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan MAGROTEX Mardin Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı ile ilgili tanıtım toplantısı düzenlendi.

             Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna’nın Başkanlığını yaptığı toplantıya Artuklu Kaymakamı Soner Karataşoğlu, Derik Kaymakamı İsmail Sündük, Nusaybin Kaymakamı Haluk Çakmak, Mardin Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bekir Kılıç, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Ali Tutaşı, Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı M.Şerif Öter, MARSİAD Başkanı Nasır Duyan, MÜSİAD Mardin Şube Başkanı M.Nurettin Kasap, Tarım Fuarı Ana Sponsoru ve Karaboğa Şirketler Gurubu Başkanı Şükrü Karaboğa, Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Kızıltepe Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mahmut Dündar, İlçe Gıda ve Hayvancılık Müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

                 16-19 Nisan 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan 2.Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı ile ilgili yapılan basın toplantısında fuara yerli ve yabancı 200’ün üzerinde firma katılımının beklendiği belirtildi.

                 Kırsal Kalkınmada şimdiye kadar 191 projeye 47,2 milyon TL hibe edildiğini belirten Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna “2014 yılında 71 proje kabul edilerek 28 milyon TL. tutarında 66 sözleşme imzalanmıştır” dedi.

                 Bu yıl düzenlenecek fuarda 100 bin üzerinde ziyaretçi hedeflendiğini belirten Tuna “Fuara gelen ziyaretçiler Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Gıda ve Gıda Makinaları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidancılık, Arıcılık, Kümes ve Hayvancılık, Besicilik, Organik Tarım, Gübreleme, İlaçlama vb. alanlarda tarım ile ilgili her türlü teknolojik yeniliklerin ve gelişmelerin sergilendiği Ulusal ve Uluslararası arenada başarıya ulaşmış, markalaşmış ürün ve hizmetleri yakından görecekler. Hiç şüphesiz Mardin turizmiyle marka bir kent olmaya doğru gidiyor. Ama tarım sektörünün gelişmesi turizm sektörüne de bir katkı sağlayacaktır. Üretim kaynaklarının etkin kullanılmasında ve illerin rekabet güçlerinin artırılmasında fuarların doğrudan büyük katkıları olmaktadır” dedi.

                Katılımcı kamu-sivil toplum kurum ve kuruluş temsilcilerinin görüşlerini aktardığı toplantıda Fuar çalışmasının geliştirilerek devam ettirilmesi ile ilgili hususlar görüşüldü.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, 2.TARIM, FUARINA, HAZIR!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MARDİN 2.TARIM FUARINA HAZIR!
Yorumlar
Haber Yazılımı