Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 12:28 Bu haber 717 kez okundu
 
Mardin Artuklu Üniversitesinden Yeni Öğrencilere Enformasyon Hizmeti
2018-2019 akademik yılında Mardin Artuklu Üniversitesini tercih eden öğrencilere yönelik danışma ve rehberlik hizmeti vermek üzere şehrin farklı noktalarında kurulan stantlar büyük ilgi gördü.
Mardin Haberi
Mardin Artuklu Üniversitesinden Yeni Öğrencilere Enformasyon Hizmeti

2018-2019 akademik yılında Mardin Artuklu Üniversitesini tercih eden öğrencilere yönelik danışma ve rehberlik hizmeti vermek üzere şehrin farklı noktalarında kurulan stantlar büyük ilgi gördü.

 

 

Artuklu Üniversitesini tercih eden 463 yabancı uyruklu öğrenci ile birlikte toplam 2993 öğrenci ve onlara eşlik eden velileri için Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan enformasyon stantlarının yönlendirici hizmetleri memnuniyetle karşılandı.

 

Farklı şehirlerden üniversiteyi tercih eden öğrencilerin eğitim, sağlık, sosyal imkânlar, barınma, yemek hizmeti ve burs olanakları gibi konularda bilgilendirildiklerini belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, gerek eğitim imkânları gerekse nitelikli eğitim kadrosu ile parlak gelecek sunan bir üniversite olduklarını ifade etti.

 

“Birçok dili aynı anda öğrenme şansına sahip olan öğrencilerimiz için Mardin şehri bir diller laboratuvarıdır. Yurdun tüm kesimlerinden üniversitemizi tercih eden öğrencilerimize ve onlara eşlik eden velilere havalimanı ve otogar alanları başta olmak üzere Mardin’in uğrak yerlerinden olan ‘Cumhuriyet Meydanı ve 15 Temmuz Şehitler Mega Parkı’nda oluşturduğumuz stantlarda bilgilendirme hizmetlerini sunuyoruz.” şeklinde konuşan Ağırakça,

 

Farklı dil bölümleri başta olmak üzere tematik bir üniversite olmakla temayüz eden Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ulusal ve uluslarası alanda yeterli donanıma sahip öğrenci yetiştirme vizyonuyla hareket ettiklerini, bilgi üreten, ürettiği bilgiyi ülkenin yararına paylaşımcı, sorgulayıcı, çözümleyici ve prensip sahibi bireyler olarak akademi dünyasına kazandırma gayretinde olduklarını söyledi. 

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 
  •  
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin, Artuklu, Üniversitesinden, Yeni, Öğrencilere, Enformasyon, Hizmeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı