Haber Detayı
23 Ağustos 2017 - Çarşamba 15:41 Bu haber 744 kez okundu
 
Mardin Büyükşehir Belediyesinden Asılsız Haberlere Suç Duyurusu
Mardin Büyükşehir Belediyesinden Asılsız Haberlere Suç Duyurusu Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Mardin’de zabıtaların dilenen bir adamı dövdüğü iddialarını yalanlandı.
- Haberi
Mardin Büyükşehir Belediyesinden Asılsız Haberlere Suç Duyurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Mardin’de zabıtaların dilenen bir adamı dövdüğü iddialarını yalanlandı.
 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Erzurum'un Merkez Yakutiye İlçesindeki Çaykara Caddesi üzerinde zabıtaların dilenen bir adamı oğlunun gözü önünde müdahale ettiği sırada çekilen bir görüntünün bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarından kamuoyu ile paylaşılarak olayın Mardin’de gerçekleştiği iddialarını yalanlayarak ilgili basın yayın organları ve sosyal medya hesapları hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında zabıtaların dilenen bir adama oğlunun gözü önünde müdahale ettiği sırada çekilen bir görüntü kamuoyu ile paylaşılmakta ve olayın Mardin ilimizde gerçekleştiği iddia edilmektedir. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yapılan inceleme neticesinde olayın ilimizde meydana gelmediği, zabıta görevlilerinin Büyükşehir Belediyemiz personeli olmadığı tespit edilmiştir. Bu asılsız haberler ile Mardin Büyükşehir Belediyesine karşı bir algı operasyonu oluşturulmaya çalışıldığı görülmektedir. Haberle ilgili olarak asılsız haberi yayınlayan basın yayın organları ve sosyal medya hesapları hakkında suç duyurusunda bulunulmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu güne kadar “önce insan” anlayışıyla adalet ve eşitliği ilke edinerek çalışmalarını yürütmektedir. Birimlerimizde kanuna, insan haklarına aykırı ve saygısızca bir işlem olursa bunun da gereğinin yapılacağı ayrıca bilinmelidir. Bu tip provokasyonlar ve bilinçli yönlendirmelere karşı kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluluğumuzun gereği olarak, bu açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.”

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin, Büyükşehir, Belediyesinden, Asılsız, Haberlere, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı