Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 15:24 Bu haber 745 kez okundu
 
MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KADİM KENTİN İMAJINA BÜYÜK KATKI
Mardin Büyükşehir Belediyesi ilin güzelleşmesi adına projelerini sürdürüyor. Bu bağlamda daire başkanlıkları fedakar bir şekilde çalışarak projelere hayat veriyor. Bitirilen çalışmalar ise Mardin’in imajını değiştiriyor.
Mardin Haberi
MARDİN  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN  KADİM KENTİN İMAJINA BÜYÜK KATKI

Mardin Büyükşehir Belediyesi ilin güzelleşmesi adına projelerini sürdürüyor. Bu bağlamda daire başkanlıkları fedakar bir şekilde çalışarak projelere hayat veriyor. Bitirilen çalışmalar ise Mardin’in imajını değiştiriyor. Hayata geçen projelerin bulunduğu alanların eski hali gözetildiğinde, şehre kattığı değer bir kez daha ortaya çıkıyor. Bu bağlamda Dikey Bahçe Projesi de dikkat çeken çalışmalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Proje başlamadan önce kayalık olan bölge çalışmaların bitmesiyle cazibe alanlarından birisi oldu.

 

Mardin’in değişimi ile örnek şehirler arasında yerini aldığını vurgulayan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Hemşehrilerimiz de ilimizin projelerinden mutluluk duyuyor” dedi. Yaman şöyle devam etti: “Devletimiz ve hükümetimizin bizlere yerel yönetim görevini vermesinin akabinde, hemen kolları sıvadık. Projelerimizi ilimizin ihtiyaçlarına göre belirleyerek harekete geçtik. Mardin’in sıkıntılarını bilen bir yapıda tüm ekiplerimizle sahaya indik. Şimdi bunun meyvelerini ise almaya başladık. Bitirdiğimiz çalışmalar bulundukları bölgeye güzellik katıyor”

 

Dikey Bahçe Projesi’ni örnek gösteren Yaman, “Projemizi uyguladığımız alan şehrimizin turizm alanı olan Tarihi Mardin’e çıkan bir rampa konumundadır. Kayalık olan yol güzergahı görüntü olarak da iç açıcı değildi. Şimdi ise Dikey Bahçe Projesi ile bölge hemşehrilerimizin ve ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Biz bu güzel değişimi her alanda yapıyoruz. Gerek yollarımızda, gerekse alt yapı ve üst yapıda bütün çalışmalarımızda projelerimizle güzellikleri yaşatıyoruz” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MARDİN, , BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİNDEN, , KADİM, KENTİN, İMAJINA, BÜYÜK, KATKI,
Yorumlar
Haber Yazılımı