Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 12:44 Bu haber 570 kez okundu
 
MARDİN'DE ´´ABİDE´´ PİLOT UYGULAMASI YAPILDI
Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Mardin ilindeki 16 okulda Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi ( ABİDE )pilot uygulaması yapıldı.
Mardin Haberi
MARDİN'DE  ´´ABİDE´´ PİLOT UYGULAMASI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Mardin  ilindeki 16 okulda Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi ( ABİDE )pilot uygulaması yapıldı.

 

Mardin İli genelinde 16 okulda yapılan ABİDE pilot uygulaması ile 8. sınıf düzeyinde öğrencilerin Türkçe, Matematik. Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler alanlarında zihinsel becerilere ne ölçüde sahip olduklarını belirlemek ve öğrencilerin başarılarını etkileyen duyuşsal, aile ve okul özelliklerini ortaya koymak amaçlanmaktadır. 

 

   Mardin   İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI, Artuklu ilçesinde Gülser Mahmut Tatlıdede Ortaokulu’nda yapılan uygulamayı yerinde inceledi. SARI, ABİDE uygulaması ile ilgili yaptığı açıklamada:’’ Öğrencilerimizin akademik becerilere sahip olma durumlarının düzenli ve sistematik olarak izlenmesi, öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerinin belirlenmesinde açık uçlu soruların kullanılması amacıyla ilimizde uygulanan ABİDE pilot uygulamasının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Uygulamada emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, , ´´ABİDE´´, PİLOT, UYGULAMASI, YAPILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MARDİN'DE  ´´ABİDE´´ PİLOT UYGULAMASI YAPILDI
MARDİN'DE  ´´ABİDE´´ PİLOT UYGULAMASI YAPILDI
MARDİN'DE  ´´ABİDE´´ PİLOT UYGULAMASI YAPILDI
MARDİN'DE  ´´ABİDE´´ PİLOT UYGULAMASI YAPILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı