Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 16:30 Bu haber 781 kez okundu
 
MARDİN'DE AÇILAN KALORİFER ATEŞÇİSİ KURS PROGRAMI VATANDAŞLAR TARAFINDAN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde; Katı-Sıvı yakıtlı kalorifer kazanlarının tekniğine uygun olarak yakılması ve bakımının yapılması için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince açılan Katı-Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kurs Programı vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.
Mardin Haberi
MARDİN'DE AÇILAN KALORİFER ATEŞÇİSİ KURS PROGRAMI VATANDAŞLAR  TARAFINDAN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR


  Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü  koordinatörlüğünde; Katı-Sıvı yakıtlı kalorifer kazanlarının tekniğine uygun olarak yakılması ve bakımının yapılması için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince açılan Katı-Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kurs Programı vatandaşlar  tarafından büyük ilgi görüyor.  

 

Mardin   İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI konu ile ilgili yaptığı açıklamada: ’’ Kış aylarının gelmesi ile 10 ilçemizin tamamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerimizde 16 Katı-Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kursumuz açılmıştır. Açılan kurslarımıza 248 kursiyerimiz katılmıştır. Katı-Sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi programına katılacak bireye meslekî yeterlikler kazandıracak olan program mesleğin gerektirdiği yeterliklerin yanında kurallara uyma, sabır, sorumluluk, nezaket, yardımlaşma gibi değerler de kazanan bireyler Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme sektöründe, fabrikaların kazan dairelerinde, Isıtma tesisatı taahhüt firmalarında vb. yerlerde çalışabileceklerdir.

 

Katı-sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi kurs programı sonunda bireyin,

1. İş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulayabilmesi,

2. Merkezi ısıtma sistemlerinde ön hazırlık, temizlik, bakım ve kontrollerini yapması,

3. Katı yakıtlı kazan yakma kurallarına uygun işlemi gerçekleştirmesi

4. Sıvı yakıtlı kazan yakma kurallarına uygun yakma işlemini gerçekleştirmesi amaçlanmaktadır.

 

   İnanıyorum ki verdiğimiz kurslar sayesinde kış aylarını sorunsuz bir şekilde geçireceğiz. Tüm çabalarımız öğretmen ve öğrencilerimize kaliteli eğitim ortamları sağlamak,  çevre ve hava kirliliğini en aza indirerek şehrimizi yaşanabilir bir şehir haline getirmektir’’ dedi.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, AÇILAN, KALORİFER, ATEŞÇİSİ, KURS, PROGRAMI, VATANDAŞLAR, , TARAFINDAN, BÜYÜK, İLGİ, GÖRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı