Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 13:09 Bu haber 962 kez okundu
 
MARDİN'DE AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASI BAŞLADI
24 Haziran 2018'de yapılacak seçimler öncesinde AK Parti Mardin' de milletvekili adaylarının belirlenmesi için yapılan temayül yoklaması başladı.
SEÇİM HABERLERİ Haberi
MARDİN'DE AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASI  BAŞLADI

24 Haziran 2018'de yapılacak seçimler öncesinde AK Parti Mardin' de milletvekili adaylarının belirlenmesi için yapılan temayül yoklaması başladı. 

 

Mardin Atatürk Spor Salonunda saat 10:00'da başlayan temayül yoklaması saat 16:00'ya kadar sürecek. Oyların kullanımı sonucu çıkacak olan sonuçlar AK Parti Genel Merkezine gönderilecek ve Mardin milletvekili adaylarının belirlenmesinde önemli rol oynayacak.

 

Mardin'de geçekleştirilen Temayül yoklamasına Eski İçişleri Bakanlarından Efkan Ala'da katıldı.Mardin Ak Parti'den 27 dönem Milletvekili adayı olmak için 92 kişi müracaat etmişti.

 

TEMAYÜLDE KİMLER OY KULLANACAK?

 

Temayül yoklamasında AK Parti Mardin İl Teşkilatının çeşitli kademelerinde görevli  kişiler oy kullanacak. AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, tüm ilçelerin yönetim kurulu üyeleri, kadın - gençlik kolları yönetimi ile birlikte. Beldelerin Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları Başkanları sadece. Tüm il ve ilçe Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeler, Belediye Başkanları, eski Milletvekilleri eğer aday adayı değil ise. Eski İl Başkanları eğer aday adayı değil ise. Köy temsilcileri ve mahalle başkanları oy kullanabilecekler.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, AK, PARTİ, TEMAYÜL, YOKLAMASI, , BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı