301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 11:01 Bu haber 246 kez okundu
 
Mardin'de Haşereyle mücadelede yeni dönem
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Yeni Dönem Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.
Mardin Haberi
Mardin'de Haşereyle mücadelede yeni dönem

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Yeni Dönem Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi. Mardin Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında düzenlenen toplantıya Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanın sıra daire başkaları ve personel katıldı. Burada 2019 yılı içinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verilirken, 2018 yılında şehirde yapılan çalışmalar da anlatıldı.

 

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin her alanda olduğu gibi Sağlık Dairesi Başkanlığı ile de başarılı çalışmalar yaptığını ifade eden Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili . Mustafa Yaman, “İlimizde hemşehrilerimizin hak ettiği hizmetleri yaşatmak adına durmadan çalıştık. Her alanda olduğu gibi Sağlık İşleri Daire Başkanlığımızla da güzel işler yaptık. Haşere ile mücadeleden cenazelerin nakline, mezarlıkların düzenlenmesinden, sağlık taramasına ve örnek bir hayvan barınağına kadar birçok proje başarıyla yapıldı” dedi. 

 

Yapılan çalışmaları neticesinde ortaya çıkan istatistiki bilgileri de veren Yaman, “Birimlerimiz 2018 yılında 892 mahalle ve mezraya ulaşmıştır. Bünyemizde çalışan 98 personelimizle 38 bin 390 adet ilaçlama yapılmıştır. Alan olarak baktığımızda ise 712 bin hektar alan ilaçlanmıştır. Aynı zamanda 1 080 okulda, 350 resmi kurumda da ilaçlama yapılarak fayda sağlanmıştır. Alınan her ihbar ise titizlikle değerlendirilmiş bunun neticesinde vatandaşlarımızdan 650 adet teşekkür ve memnuniyet dilekçesi bizlere ulaştırılmıştır” dedi.

 

2019 yılında da aynı ciddiyetle çalışmaların devam edeceğine işaret eden Yaman, “Biz şimdiden vatandaşlarımızın memnuniyetini düşünen bir yapıda çalışmalarımıza start verdik. Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantı ile yıl içinde sıkıntı yaşanmayacağını bir kez daha gösterdik. Şehrimizde yaşayan her bireyin mutluluğunu esas alan çalışmalar devam edecek” ifadesini kullandı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin'de, Haşereyle, mücadelede, yeni, dönem,
Yorumlar
Haber Yazılımı