Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 09:47 Bu haber 544 kez okundu
 
MARDİN'DE İTFAİYE YENİ BİNASINA GEÇTİ
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman İtfaiye hizmet binasını yenilediklerini ve hizmete açtıklarını açıkladı.
Mardin Haberi
MARDİN'DE İTFAİYE YENİ BİNASINA  GEÇTİ

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mustafa Yaman İtfaiye hizmet binasını yenilediklerini ve hizmete açtıklarını açıkladı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi alt yapı ve üst yapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Şehre yakışan çalışmaları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Hizmet Binasını da yenileyerek bir projeyi daha bitirdi. Büyükşehir Belediyesi yine merkezi şehrin beklentilerine cevap veren ve son teknolojilerin gereklerini yerine getiren bir yapıda tasarladı.

 

Çalışma hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizin ihtiyaçlarını gözeterek çalışmalar yapıyoruz” dedi. Yaman şunları kaydetti: “Büyükşehir Belediyesi olarak görevde olduğumuz süre zarfında şehrimize dair ne gerekiyorsa yaptık. İlimizin sıkıntılarını gözeten bir yapıda olduk. Önemsediğimiz çalışmalardan birisi de İtfaiye hizmet binasının yenilenmesi oldu. Bu konuda hemen harekete geçerek yeni binamızı inşa ettik”

 

Binanın konumundan donanımına kadar her şeyinin düşünüldüğüne dikkat çeken Yaman, “Hizmet binasını tasarlarken, konumunu ve teknolojilerini de dikkate aldık.İtfaiye araçlarının ihbarlara en kolay ve sıkıntısız şekilde ulaşabilmesi için binamızı iyi bir yerde inşa ettik. Öte yandan binamızda İtfaiyecilik anlamında son teknolojileri de entegre ettik. Biz İtfaiyemizin gelişmesi adına çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, İTFAİYE, YENİ, BİNASINA, , GEÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı