301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 10:51 Bu haber 786 kez okundu
 
MARDİN'DE TARİHİ MEKANLAR MÜZİK SESLERİ İLE ŞENLENİYOR
Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, şehrin kültürünü yansıtan müzikleri tarihi sokak, meydan ve konaklarda tekrardan canlandırıyor.
Mardin Haberi
MARDİN'DE TARİHİ MEKANLAR MÜZİK SESLERİ  İLE ŞENLENİYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, şehrin kültürünü yansıtan müzikleri tarihi sokak, meydan ve konaklarda tekrardan canlandırıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarına bağlı ekipler, cumartesi-Pazar Cumhuriyet Meydanında, Cuma-cumartesi Eski Kız Meslek Lisesi merdivenlerinde, Sokak Çalgıcıları, ‘müzikli saatler’ etkinliği düzenliyor. ‘Avluda Fasıl’ projesi kapsamında ise her cumartesi-pazar, restorasyonu tamamlanarak Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından kullanılan Kermozada Konağı’nda mini konserler düzenleniyor. Vatandaşlar ile dışardan gelen misafirler, etkinliklere yoğun ilgi gösteriyor.

 

Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mustafa Yaman, “Şehrin kültür değerlerini yeniden canlandırıyoruz”

 

Unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü yeniden canlandırıyoruz diyen Yaman şöyle devam etti: “Farklı din, dil, kültür ve farklı etnik yapıda ki insanların yüzyıllardan beridir kardeşçe yaşadığı masalsı şehir Mardin’de, unutulmaya yüz tutmuş somut olmayan kültür varlıkları yeniden canlandırmak ve gelecek nesillere aktarmak için konservatuvarımızı kurduk. Burada, halk oyunları, halk müzikleri, tiyatrolar gibi şehrimizin tarihini yansıtan kültür değerlerini eğitimlerimize alarak bir buçuk yılı aşkın süredir devam ediyoruz.”

 

“Tarihi mekanlar müzikle şenleniyor”

 

Tarihi mekanların şehrin kültürünü yansıtan müzikle şenlendiğini ifade eden Yaman, “Cumhuriyet meydanı ve Eski Kız Meslek Lisesinin merdivenlerinde sokak çalgıcılarının katılımlarıyla, "Müzikli Saatler",  Sokak Sağlıklaştırılması Projesi kapsamında restorasyonu yapılan Kermozade Konağında ise, "Avluda Fasıl" etkinlikleri düzenliyoruz. Şehrimize dışarıdan gelen misafirlerimiz, kendilerini biran müzikli ve neşeli bir ortamda bularak keyifli vakit geçiyorlar. Huzur ve güvenin hakim olduğu şehrimizde, sokak ve tarihi mekanlarda müzik seslerin yükselmesi, hemşerilerimizi ve misafirlerimizi mutlu ediyor” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, TARİHİ, MEKANLAR, MÜZİK, SESLERİ, , İLE, ŞENLENİYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MARDİN'DE TARİHİ MEKANLAR MÜZİK SESLERİ  İLE ŞENLENİYOR
MARDİN'DE TARİHİ MEKANLAR MÜZİK SESLERİ  İLE ŞENLENİYOR
MARDİN'DE TARİHİ MEKANLAR MÜZİK SESLERİ  İLE ŞENLENİYOR
MARDİN'DE TARİHİ MEKANLAR MÜZİK SESLERİ  İLE ŞENLENİYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı