Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 14:29 Bu haber 406 kez okundu
 
MARDİN'DE YETİŞKİN OKUMA-YAZMA KURSLARINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Halk Eğitimi Merkezleri bünyesinde; zorunlu eğitim çağı dışında kalmış, okuma yazma bilmeyen ve temel eğitimden mahrum yetişkinlere okuma yazmayı öğretmek amacıyla açılan toplam 646 kursa 7145 kadın 755 erkek olmak üzere toplam 7900 kursiyer okuma yazma kurslarına devam ediyor.
Mardin Haberi
MARDİN'DE YETİŞKİN   OKUMA-YAZMA KURSLARINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Mardin İl Milli Eğitim  Müdürlüğü koordinesinde Halk Eğitimi Merkezleri  bünyesinde; zorunlu eğitim çağı dışında kalmış, okuma yazma bilmeyen ve temel eğitimden mahrum yetişkinlere okuma yazmayı öğretmek amacıyla 1 Şubat 2018 Tarihi itibariyle 646 Okuma yazma kursu açıllarak, açılan bu kurslara 7145 kadın 755 erkek olmak üzere toplam 7900 kursiyer  okuma yazma öğrenmek üzere okuma yazma kurslarına devam ediyor.

 

Mardin'de Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri   Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde ve Mardin Valisi Başkanımız Mustafa YAMAN önderliğinde, tüm kamu kurum-kuruluşları  ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile tüm resmi ve özel eğitim kurumları ve halk eğitim merkezlerinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği’nin en üst seviyede amacına ulaşması için  tüm şehir seferber olmuş durumda.

 

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: ’Yetişkinler Okuma Yazma Programı okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza okuma yazmanın yanında, yaşam kalitesini yükseltebilecek bilgi, beceri, tutum ve değerler eğitimi de kazandırılmaktadır.

         Bu kurslarımıza özelikle toplumu şekillendiren anneler katılım göstermekte olup; bu kurslarla annelerimizin çevresi ile uyumlu, kendisi ile barışık, yerel, ulusal ve küresel insani değerlere sahip olmalarını sağlar. Nitelikli insan kaynağını yetiştirmek, bireyin potansiyelini geliştirerek toplumsal yaşama etkin olarak katılımını sağlamaktadır.

 

      Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve kıymetli eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde ve Vali/Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa YAMAN’ın önderliğinde ilimizde başlattığımız okuryazarlık seferberliğinden çok güzel geri dönüşler aldık. 1 Şubat 2018 tariihi itibariyle Savur ilçemizde açtığımız 52 kursumuza 462 kursiyer, Ömerli ilçemizde açtığımız 22 kursumuza 235 kursiyer, Dargeçit ilçemizde açtığımız 39 kursumuza 339 kursiyer, Midyat ilçemizde açtığımız 96 kursumuza 1.303 kursiyer, Mazıdağı ilçemizde açtığımız 52 kursumuza 401 kursiyer, Yeşilli ilçemizde açtığımız 18 kursumuza 173 kursiyer, Nusaybin ilçemizde açtığımız 75 kursumuza 1.098 kursiyer, Kızıltepe ilçemizde açtığımız 168 kursumuza, Artuklu ilçemizde açtığımız 90 kursumuza 1.135 kursiyer ve Derik ilçemizde açtığımız 34 kursumuza 386 kursiyerimiz olmak üzere ilimiz genelinde toplamda 646 kursumuzda 7.900 kursiyerimiz devam etmektedir’’Açıklamasında bulundu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, YETİŞKİN, , , OKUMA-YAZMA, KURSLARINA, VATANDAŞLARDAN, YOĞUN, İLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı