301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 11:27 Bu haber 646 kez okundu
 
MARDİN DEVLET HASTANESİNDE 2 HASTAYA KORNEA NAKLİ AMELİYATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Mardin Devlet Hastanesi’nde İlk Kez İki Hastaya Kornea Nakli Ameliyatı Yapıldı
Mardin Haberi
MARDİN DEVLET HASTANESİNDE 2 HASTAYA KORNEA NAKLİ AMELİYATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mardin Devlet Hastanesi’nde İlk Kez İki Hastaya Kornea Nakli Ameliyatı Yapıldı

 

Mardin Devlet Hastanemizin Göz Polikliniğine görmede azalma ve enfeksiyon şikayetiyle başvuran 74 yaşındaki Sadika Demir ve görmede azalma şikayeti ile başvuran 62 yaşındaki Fatih Kaya adlı hastalar, yapılan tetkiklerden sonra ameliyat edilmek üzere servise yatırıldılar.

 

Mardin Devlet Hastanesi  Göz Hastalıkları Uzmanları Dr. Oğuz Çelik ve Dr. Sevim Ayça Seyyar tarafından yapılan ameliyat ile Mardin Devlet Hastanesinde ilk kez bir hastaya kornea nakli  gerçekleştirildi.

 

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, son yıllarda sağlıkta büyük değişim ve dönüşümlerin yaşandığını belirtti.


Sağlık hizmetlerinin vatandaşlara daha kaliteli sunulduğunu aktaran Yavuz, şunları kaydetti:
"Göreve başladığımızdan beri hastanelerimizin olanaklarını arttırmaya yönelik çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Hastalarımıza daha kaliteli bir hizmet sunmak en büyük amacımızdır. Bu doğrultuda beni hiç yalnız bırakmayan müdürlüğümüzün başkanlarına ve bu yükün en büyük sorumluluğunu sırtlayan hastane başhekimi ve başhekim yardımcıları ile görev yapan uzman doktorlarımıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Hastanemizin imkanlarının artmasıyla daha önce yapılamayan nice tedavi ve ameliyatlarımız gerçekleşmektedir. İlk kez yapılmaya başlanan kornea nakli ameliyatında emeği geçen tüm uzman hekim, hemşire, teknisyen ve personellerimize teşekkür ediyorum. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.”dedi.

 

Yeniden daha sağlıklı görebilmenin mutluluğunu yaşayacak hastalar ise “Uzun yıllar sonra yeniden her şeyi tam ve net göreceğimiz için çok mutluyuz. Hastanemizdeki doktorlarımızdan Allah razı olsun. Bu ameliyatı kendi memleketimizde hiçbir sıkıntı yaşamadan olduğumuz için gururlu ve sevinçliyiz. Allah Devletimizin ve çalışanlarımızın yar ve yardımcısı olsun.” ifadelerini kullandılar.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, DEVLET, HASTANESİNDE, 2, HASTAYA, KORNEA, NAKLİ, AMELİYATI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı