301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 19:50 Bu haber 963 kez okundu
 
MARDİN DEVLET HASTANESİNDE TRSM SERGİSİ
Mardin Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde (TRSM) tedavi gören psikiyatri hastalarının yaptığı el işi ürünler Mardin Devlet Hastanesinde sergilenecek.
- Haberi
MARDİN DEVLET HASTANESİNDE  TRSM SERGİSİ

Mardin Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde (TRSM) tedavi gören psikiyatri hastalarının yaptığı el işi ürünler Mardin Devlet Hastanesinde sergilenecek.

 

Mardin Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin hedefi; şizofreni ve diğer psikotik, bipolar ve şizoaffektif bozukluk hastalarına ilaç tedavisinin yanı sıra toplum temelli psiko-sosyal destek sağlayarak hastaların topluma kazandırılması hedeflenyor.

 

TRSM’de yürütülen bu tür terapi ve tedavi uygulamalarıyla hastalar topluma kazandırılmaya çalışılmaktadır. Tedavi gören hastalar, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve gün içinde işlerini organize edebilecek hale getirmeye çalışılıyor. Kronik psikiyatrik bozukluğu olan bu hastalara Toplum Temelli Ruh Sağlığı Modeli çerçevesinde tedavi ve terapi hizmetleri veriliyor. Hastaların sosyal rehabilitasyonlarının önemli bir parçası olanİş,uğraşı terapsisi le oluşturulan ürünler Mardin Devşet Hastanesinde sergilenecek.


Mardin Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından düzenlenen  sergiyi  başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm  Mardinli vatandaşlar izlemeye davet edildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: Editör:
Etiketler: MARDİN, DEVLET, HASTANESİNDE, , TRSM, SERGİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı