Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 18:35 Bu haber 1352 kez okundu
 
Mardin Gençlik Merkezine Yoğun İlgi
Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi kısa süre önce hizmete açıldı. 2 bin 700 metrekarede bölgenin en büyük gençlik merkezi olma özelliğine sahip olan merkeze ise şehirde yaşayan gençler büyük ilgi gösterdi. Birçok farklı etkinliğin gerçekleştirildiği, gençlere kazanımların sağlandığı merkeze 2 ay içinde 4 bin157 genç kayıt yaptırdı. Misafir olarak gelenlerin de yoğun ilgi gösterdiği merkezinde günlük 3 bin civarında öğrenci fayda sağlıyor.
Mardin Haberi
Mardin Gençlik Merkezine  Yoğun İlgi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi kısa süre önce hizmete açıldı. 2 bin 700 metrekarede bölgenin en büyük gençlik merkezi olma özelliğine sahip olan merkeze ise şehirde yaşayan gençler büyük ilgi gösterdi. Birçok farklı etkinliğin gerçekleştirildiği, gençlere kazanımların sağlandığı merkeze 2 ay içinde 4 bin157 genç kayıt yaptırdı. Misafir olarak gelenlerin de yoğun ilgi gösterdiği merkezinde günlük 3 bin civarında öğrenci  fayda sağlıyor.

 

Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Gençlerimize değer veriyor ve onlara has projeleri hayata geçiriyoruz” dedi. Şehirde gençlerin kendilerine verilen değeri htiğini dile getiren Yaman, “Bize devletimiz ve hükümetimizce Büyükşehir Belediye görevinin verilmesinin akabinde ilimizde birçok eksikliğin olduğunu gördük. Özellikle gençlerimiz açısından neredeyse hiçbir proje yoktu. Biz gençlerimize değer veren bir yapıda gençlerimizin mutlu olması hedefiyle yola çıktık. ‘Gençlik varsa gelecek’ var diyerek çalışmalarımıza hemen start verdik. Akabinde ilk olarak Gençlik Merkezi ve Bilgi Evini açtık. Daha sonra ise bölgemizin en büyük gençlik merkezini hayata geçirdik. Yakında bir gençlik merkezi ve bilgi evi daha açılacak. Gençlerimizin ilgisi ise ne kadar isabetli bir iş yaptığımızı gösterdi” dedi.

 

Gençlerin yeni merkeze gösterdiği yoğun ilgiden de bahseden Yaman, “Merkezimiz  gençlerimizi en gözde alanlarından birisi oldu. Bu bağlamda 2 ay içinde 4 bin 157 kişi kayıt gerçekleştirdi. Bunun yanında günde 3 bin civarında gencimiz merkezde bir sirkülasyon sağlıyor. Merkezimiz birçok kursun yanı sıra atölyeler, kurslar, oyun alanları, bilgisayar salonları, kütüphanesi ve etüt merkezleri ile dikkat çekiyor. Tamamen ücretsiz  olan merkezimiz gençlerimize daha güzel hizmetler vermeye devam edecek” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin, Gençlik, Merkezine, , Yoğun, İlgi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mardin Gençlik Merkezine  Yoğun İlgi
Mardin Gençlik Merkezine  Yoğun İlgi
Mardin Gençlik Merkezine  Yoğun İlgi
Mardin Gençlik Merkezine  Yoğun İlgi
Yorumlar
Haber Yazılımı