301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 11:43 Bu haber 240 kez okundu
 
Mardin Güney Atıksu Arıtma Tesisi’nin enerjisini Teksan Jeneratör sağlıyor
Teksan Jeneratör, Mardin Güney (Kızıltepe) Atıksu Arıtma Tesisi’nin enerji ihtiyacını yenilenebilir güç çözümleri ile sağladı. Bölgedeki atık suyun büyük bölümünün arıtılacağı tesisin elektrik ihtiyacının önemli bir kısmı Teksan’ın projeye özel geliştirdiği biyogaz kojenerasyon sistemi ile karşılanıyor.
Mardin Haberi
Mardin Güney Atıksu Arıtma Tesisi’nin enerjisini  Teksan Jeneratör sağlıyor

Teksan Jeneratör, Mardin Güney (Kızıltepe) Atıksu Arıtma Tesisi’nin enerji ihtiyacını yenilenebilir güç çözümleri ile sağladı. Bölgedeki atık suyun büyük bölümünün arıtılacağı tesisin elektrik ihtiyacının önemli bir kısmı Teksan’ın projeye özel geliştirdiği biyogaz kojenerasyon sistemi ile karşılanıyor. Aynı zamanda “Gazlaştırma Çürütme Sistemi”nin ısıtması da kojenerasyon setlerinden sağlanıyor. Enerji üretim maliyetlerini azaltan bu sistem sayesinde atıkların doğaya zarar vermesinin de önüne geçiliyor.

 

 

Enerji çözümleri ile sürdürülebilir bir dünya hedefleyen Teksan Jeneratör, yenilenebilir enerji çözümleri ile önemli projelerin tercihi oluyor. Mardin ilinin çehresini değiştiren Güney (Kızıltepe) Atıksu Tesisi’nin elektrik ve ısıtma ihtiyacını biyogaz kojenerasyon sistemi ile karşılayan Teksan, bu alandaki çalışmalarına hız verdi.

 

Mardin Güney (Kızıltepe) Atıksu Tesisi, bölgedeki atık suyun arıtılarak insan ve çevre sağlığı için iyileştirilmesi hedefi ile geçtiğimiz yıl devreye alındı. Projeye Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) da destek verdi. Mardin’e ekonomik ve çevresel anlamda pek çok katkı sağlayan tesis, yıllardır kanalizasyon suları ile kirlenen Zergan Deresi’ni de kurtaracak. Ayrıca pamuk gibi endüstriyel tarım alanlarının verimli şekilde sulanması sağlanırken tesiste kurutulan çamur, çiftçilerin tarlalarında gübre ya da çimento fabrikalarında yakıt olarak değerlendirilebilecek.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin, Güney, Atıksu, Arıtma, Tesisi’nin, enerjisini, , Teksan, Jeneratör, sağlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı