Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 12:03 Bu haber 462 kez okundu
 
MARDİN İL MÜDÜRÜ SARI OKURYAZARLIK KURSUNU ZİYARET ETTİ
Mardin İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI, Ömerli Kırsal Göllü Mahallesindeki yetişkinlere yönelik Okuma Yazma Kursunu ziyaret etti.
Mardin Haberi
MARDİN  İL MÜDÜRÜ SARI OKURYAZARLIK KURSUNU ZİYARET ETTİ

Mardin  İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI, Ömerli Kırsal Göllü Mahallesindeki yetişkinlere yönelik Okuma Yazma Kursunu ziyaret etti.

 

 Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde ülke genelinde başlatılan okuryazarlık seferberliği kapsamında Mardin'de açılan okuma yazma kurslarına kadınlar  yoğun ilgi gösteriyor.

 

      Ömerli Kırsal Göllü Mahallesi’nde öğretmenlerin açtığı Okuma Yazma Kursunu ziyaret ederek Okur Yazarrlık kursuna devam eden kadınlarımızla bir süre sohbet eden Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI: ’Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve kıymetli eşleri Hanımefendi Emine ERODĞAN’ın himayelerinde ve Valiliğimiz ile koordineli şekilde yürüttüğümüz okuma yazma kurslarımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Anne, bir toplumun geleceğine şekil veren ailenin en önemli ferdidir. Sizler yetiştirdiğiniz çocuklarınız ile ülkemizin geleceğini inşa ediyorsunuz. Bu bağlamda siz kadınlarımızın açtığımız kurslara katılıp okuma yazma öğrenerek hem dünyayı daha yakından takip etme hem çocuklarınızı yetiştirme konusunda bizim de faydamız dokunuyor ise ne mutlu bize. Sayın Cumhurbaşkanımız kıymetleri eşleri ve Valimizin desteği ile ilimizin en ücra mahallelerinde bile okuma yazma kursu açıyoruz hamdolsun. Bu kurslarımızda fedakarca size ders veren öğretmenlerimizi tebrik ediyor, hepinize başarılar diliyorum’’ dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

       

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, , İL, MÜDÜRÜ, SARI, OKURYAZARLIK, KURSUNU, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı