Haber Detayı
10 Ağustos 2017 - Perşembe 12:29 Bu haber 680 kez okundu
 
MARDİN'İN DARGEÇİT İLÇESİNDE PKK'YA AĞIR DARBE
Mardin'in Dargeçit ilçesinde Güvenlik güçleri tarafından, üzeri taşlarla çevrili (3) bidon içerisinde muhtelif sayıda yaşamsal malzeme ve mutfak malzemesi gene aynı bölgede üzeri taşlarla çevrili 3 bidon içerisinde bomba yapımında kullanılan düzenek, 1 adet 20 metrelik bombalama düzeneklerinde kullanılan elektrik kablosu ve Çok sayıda yaşamsal ve tıbbi malzeme ele geçirildi.
- Haberi
MARDİN'İN DARGEÇİT İLÇESİNDE  PKK'YA AĞIR DARBE

Mardin'in Dargeçit ilçesinde Güvenlik güçleri tarafından,  üzeri taşlarla çevrili (3) bidon içerisinde muhtelif sayıda yaşamsal malzeme ve mutfak malzemesi  gene aynı  bölgede üzeri taşlarla  çevrili 3 bidon içerisinde   bomba yapımında kullanılan düzenek,  1 adet 20 metrelik bombalama düzeneklerinde kullanılan elektrik kablosu ve Çok sayıda yaşamsal ve tıbbi malzeme  ele geçirildi.

 

Mardin Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada;

 

 
''Dargeçit İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince 07.08.2017 tarihinde Dargeçit İlçemiz kırsal alanlarında, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar ve arama-tarama faaliyetleri neticesinde;
Tespit edilen 1’inci bölgede üzeri taşlarla çevrili 3 bidon içerisinde;
-             1 adet büyük pillerle üstü şeffaf bantla yapıştırılıp bomba yapımında kullanılan düzenek
-             1 adet 20 metrelik bombalama düzeneklerinde kullanılan elektrik kablo
-            Çok sayıda yaşamsal ve tıbbi malzeme ele geçirilmiştir.
Tespit edilen 2’nci bölgede üzeri taşlarla çevrili (3) bidon içerisinde muhtelif sayıda yaşamsal malzeme ve mutfak malzemesi ele geçirilmiştir.
Ele geçirilen malzemeler ve bomba düzenekleri gerekli incelemelerin ardından kontrollü şekilde imha edilmiştir. Terörle mücadele kapsamında güvenlik güçlerimizce yürütülen operasyonların kararlılıkla devam edeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur.''denildi.
 
 
 
 
ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'İN, DARGEÇİT, İLÇESİNDE, , PKK'YA, AĞIR, DARBE,
Yorumlar
Haber Yazılımı