Haber Detayı
01 Ekim 2017 - Pazar 22:59 Bu haber 4321 kez okundu
 
MARDİN ÖTER TARIM’A İKİ ÖDÜL BİRDEN
Türkiye Kültür ürünleri Oscar ödül yarışmasında Öter Tarım A.Ş Şehriyeli bulgur dalında birincilik ve Kırmızı mercimek dalında kalite ödülü aldı.
Mardin Haberi
MARDİN  ÖTER TARIM’A  İKİ ÖDÜL BİRDEN

Türkiye Kültür ürünleri Oscar ödül  yarışmasında Öter Tarım A.Ş  Şehriyeli bulgur dalında birincilik  ve Kırmızı mercimek dalında  kalite ödülü aldı.

 

İstanbul Maltepe Cevahir otel’de düzenlenen ve 169 gıda  firmasının  katıldığı Türkiye kültür ürünleri Oscar ödülleri yarışmasına katılan Mardin firmalarından Öter Tarım AŞ.  Şehriyeli bulgur dalında birincilik ödülü kazanırken Öter Kırmızı Mercimekte  kalite ödülü aldı. 

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Öter Tarım A.Ş. Yönetim kurulu üyesi ve  firmanın ürün kalite kontrol sorumlusu Gıda Mühendisi Abdülkerim Öter  “Türkiye kültür ürünleri Oscar ödülleri yarışmasına katılan 169 firmaların ürünleri hepsi  biri birinden değerliydi. Bu nedenle ürün seçimi yapılırken  jüri üyelerin işi gerçekten çok zordu. Öter Tarım A.Ş. olarak Şehriyeli bulgur dalında birinciliğe Kırmızı mercimek dalında da kalite ödülüne layık görüldük. Aldığımız bu ödüller firmamızdan çok Mardin Ovamızın üretimi olan dünyanın en kaliteli,besin ve protein değeri yüksek  kırmızı mercimek ve buğday üreticileri velinimetimiz olan çiftçilerimizin ödülü ve başarısı olarak görüyorum. Ayrıca Bu yarışmayı organize eden Yaşama dokunanlar platformu  ve Sayın Murat Çuhadar’a  Mardin İl gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğümüzün ilgili çalışanlarına ve İstanbul da bizi yalnız bırakmayan Mardinli hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ederken. Aile şirketimiz olan Öter Tarım bundan sonra üretim ve kalite çıtasını daha da yükseltmek için  Mardin’e   ve Mardinlilere layık olmaya çalışacaktır. “Dedi.

 

 

Yarışmada Ödül alan diğer Mardin Firmaları

 

Yeşilyamaç a.ş İshak bayyiğit. Süryani çöreği . 1.cilik

Yeşilyamaç a.ş zeytinyağı . Jüri özel ödülü

Mardin kuruyemiş. M.şahin Cırık. Hayalet badem şekeri . 1.cilik

Marima Makarna dalında 1.cilik

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, , ÖTER, TARIM’A, , İKİ, ÖDÜL, BİRDEN,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MARDİN  ÖTER TARIM’A  İKİ ÖDÜL BİRDEN
MARDİN  ÖTER TARIM’A  İKİ ÖDÜL BİRDEN
MARDİN  ÖTER TARIM’A  İKİ ÖDÜL BİRDEN
MARDİN  ÖTER TARIM’A  İKİ ÖDÜL BİRDEN
Yorumlar
Haber Yazılımı