Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 16:28 Bu haber 855 kez okundu
 
Mardin Sanat Akademisi Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor
Mardin Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanatın gelişmesi adına çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce hizmete açtığı Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı ile başarılı çalışmalar yapılırken, şehrin sanatta daha iyi yerlere gelmesi için planlanan Sanat Akademisi çalışmaları da başladı.
Mardin Haberi
Mardin Sanat Akademisi Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanatın gelişmesi adına çalışmalarını sürdürüyor.  Daha önce hizmete açtığı Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı ile başarılı çalışmalar yapılırken, şehrin sanatta daha iyi yerlere gelmesi için planlanan Sanat Akademisi çalışmaları da başladı. İnşaatı hızla ilerleyen akademinin kısa sürede bitirilmesi öngörülüyor. Binanın bitmesiyle yerel değerlerin ortaya çıkmasının yanı sıra sanatçı gençlerin de desteklenmesi planlanıyor.

Sanata önem veren belediye anlayışı

“İlimizde sanatın en iyi yerlere gelmesini istiyoruz” diye konuşan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Mardin’de güzel gelişmeler devam ediyor. Şehrimizin hak ettiği hizmetleri alması için başladığımız çalışmalarda birçok konuda şehrimizin mutlu olmasına vesile olduk. Hemşehrilerimizin beklentilerini karşılayan bir yapıda her alanda projelerimiz hayata geçmekte ve devam etmektedir. Dikkate aldığımız konulardan birisi ise sanatın ilimizde en iyi yerlere gelmesidir. Bu konuda önemli çalışmalarımız söz konusudur. Hassasiyetle takip ettiğimiz konulardan birisi de sanat akademisidir” ifadesini kullandı.

Değerlerimizi ortaya çıkaracağız

Projenin ihalesinin akabinde hemen başladığına vurgu yapan Yaman, “Akademimizin inşaatı hızla sürmektedir. Çalışmaların çok kısa sürede biteceğini düşünüyoruz. Bilindiği üzere daha önce konservatuvarımızı hayata geçirmiştik. Burada bir yıl içinde sanat adına önemli işler bitirildi. Şimdi ise akademimizin bitirilmesi ile sanatta daha iyi yerlere geleceğiz. Akademimizle sanatı Mardin’e yakışan bir şekilde en güzel yerlere getireceğiz” dedi.

 

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin, Sanat, Akademisi, Çalışmalarına, Hızla, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı