301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Aralık 2015 - Salı 14:09 Bu haber 1088 kez okundu
 
MARDİN VALİLİĞİ'NDEN DARGEÇİT AÇIKLAMASI
Mardin’in Dargeçit ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından Mardin valiliği,yazılı açıklama yaparak,Gerçekleştirilen Operasyonlara ilişkin bilgi verdi.
- Haberi
MARDİN VALİLİĞİ'NDEN DARGEÇİT AÇIKLAMASI

Mardin’in Dargeçit ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından Mardin valiliği,yazılı açıklama yaparak,Gerçekleştirilen Operasyonlara ilişkin bilgi verdi.

Mardin Valiliğinden Yapılan yazılı açıklama şöyle:

''Bilindiği üzere Dargeçit Kaymakamlığı’mızca 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince, 11 Aralık 2015 günü saat 18.00’ dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. İlçemizde kamu düzeninin sağlanması, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması, Bölücü Terör Örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, ilçede bulunan hendek ve barikatların kaldırılması ve aranan şahısların yakalanması amacıyla kolluk kuvvetlerimiz tarafından yürütülen faaliyetler icra edilmeye devam edilmektedir.
          11/12/2015 ile 14/12/2015 tarihleri arasında tarihleri arasında polis ve jandarma kuvvetlerimiz tarafından koordineli şekilde yapılan faaliyetler sonucunda;
-(6) PKK/KCK terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.
-İcra edilen operasyonlar esnasında 3 polis memurumuz yaralanmıştır.
-İcra edilen operasyonlar esnasında (3) vatandaşımız yaralanmıştır
-(4) adet perde/branda ve (1)adet barikat kaldırılmıştır.
-PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerimize yönelik (18) adet roketatarlı saldırı düzenlenmiştir.
-PKK/KCK terör örgütü mensupları tarafından yerleştirilen (1) adet tuzaklanmış bomba güvenlik güçlerimiz tarafından imha edilmiştir.
          Yaralı polis memurlarımızın ve vatandaşlarımızın tedavileri halen devam etmektedir. Yaralı polis memurlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.
          Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla BTÖ mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde kararlılıkla devam edilmektedir. Vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağına uyma noktasında gösterdikleri hassasiyet ve operasyonlara verdiği destekler için teşekkür ediyoruz.
          Vatandaşlarımız ve kamuoyu, gelişmelerden bilgilendirilmeye devam edilecektir.
          Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''Denildi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN
                                                                                               

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, VALİLİĞİ'NDEN, DARGEÇİT, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı