Haber Detayı
21 Ağustos 2015 - Cuma 11:29 Bu haber 1744 kez okundu
 
MARDİN VALİLİĞİNDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Mardin Valiliği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada 19 yaşında Ali Akpınar isimli gencin ölümüne ilişkin yazılı açıklama yapıldı.
Resmi İlan Haberi
MARDİN VALİLİĞİNDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Mardin Valiliği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada Mardin merkez Artuklu ilçesinin Yalım Mahallesi’nde 19.08.2015 Çarşamba günü akşam saatlerinde düzenlenen korsan gösteri   ve sonrasında Mardin Devlet Hastanesine ağır yaralı olarak getirilen Ali Akpınar isimli şahsın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği  ve Adli tıp kurumunda yapılan otopsi sonucuna göre; şahsın vücudunda çok sayıda şarapnel parçası girişi olduğu ve şarapnel parçaları ile uyumlu yaraların öldürücü nitelikte olduğu  ve bazı basın yayın organlarında maksatlı haber yapıldığı açıklandı.

Mardin Valiliğinden yapılan yazlı basın açıklaması şöyle:

''İlimiz Yalım Mahallesi’nde 19.08.2015 Çarşamba günü akşam saatlerinde düzenlenen korsan gösteri üzerine olay yerine güvenlik güçlerimiz intikal etmiştir. Vatandaşlarımızın canına ve malına kast ederek huzuru bozan yüzleri kapalı, ellerinde sapan olan grup, çoklu havai fişek atma mekanizması ve patlayıcı maddelerle zırhlı araçlarımıza saldırıda bulunmuştur.

Gösteri yapan grup dağıldıktan yarım saat sonra kuvvetli bir patlama duyulması üzerine güvenlik güçlerimiz tekrar olay yerine intikal etmiş herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.

Bir süre sonra yakınları tarafından Mardin Devlet Hastanesine ağır yaralı olarak getirilen Ali Akpınar isimli şahsın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenilmiştir. Adı geçen şahıs otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderilmiştir. Adli tıp kurumunda yapılan otopsi sonucuna göre; şahsın vücudunda çok sayıda şarapnel parçası girişi olduğu ve şarapnel parçaları ile uyumlu yaraların öldürücü nitelikte olduğu belirtilmiştir.

Bazı basın yayın organlarında konunun istismar edildiği görülmekte olup maksatlı bir şekilde yapıldığı düşünülen bu tür haberlere vatandaşlarımızın itibar etmemeleri ve bunlara ihtiyatla yaklaşması önem taşımaktadır.''Denildi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, VALİLİĞİNDEN, ÖNEMLİ, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı