Haber Detayı
17 Kasım 2013 - Pazar 08:06 Bu haber 1382 kez okundu
 
MARDİN VALİSİ CENGİZ KIZILTEPE İLÇESİNDE...
Polisiye Haberler Haberi
MARDİN VALİSİ CENGİZ KIZILTEPE İLÇESİNDE...

Bir dizi inceleme, toplantı ve denetimde bulunmak üzere Kızıltepe İlçesine giden Mardin  Valsii Dr. Ahmet Cengiz, Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş tarafından karşılandı.

Kızıltepe Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri ile ders zili öncesi bir araya gelen Vali Dr. Ahmet Cengiz, yaptığı konuşmada; "Sizleri mutlu görmek, sevinçli görmek memnuniyet verici. Güne erken başlamak günün verimini artırıyor. Önemli olan öğleden sonra vaktinizi iyi ve faydalı işlerde değerlendirebilmek. Hayatınızın hep tertipli ve düzenli olmasını temenni ediyorum. Bizlerden Ailelerinize selam götürünüz ve Onlara; Öğretmenlerimiz, İdarecilerimiz, Kaymakamımız ve Valimizin iyi yetişmemiz ve hayata hazır olmamız konusunda gayret sarfettiğini, ama sadece bunun yetmeyeceğini, Anne ve Babalarınızın da buna katkı yapmaları gerektiğini söyleyin. Çünkü herkesin ilk öğretmeni Annesi ve Babasıdır. Hepinize başarılar diliyorum. İyi dersler" dedi. Vali Dr. Ahmet Cengiz daha sonra okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerle toplantı yaptı.

Cumhuriyet Ortaokulundaki programın ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Dr. Ahmet Cengiz, daha sonra Kızıltepe Çok Amaçlı Toplum Merkezi'ni (ÇATOM) ziyaret ederek Kızıltepe'li bayanların çalışma azmine ve medeni cesaretlerine hayran kaldığını belirtti.

Kızıltepe ilçesinde faaliyette bulunan bazı sivil toplum kuruluşlarına da ziyaret gerçekleştiren Vali Dr. Ahmet Cengiz; Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan, Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bedran Şahin, Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zeynettin Ayav, Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsa Tunç, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar ile Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı M.Şerif Öter'i ziyaret etti ve çalışmalarıyla ilgili görüş ve önerilerini dinledi.

Ayrıca Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Kızıltepe İstiklal Ortaokulu'nu ziyaret eden Vali Dr. Ahmet Cengiz, Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde aşure dağıtım törenine katıldı.

Kızıltepe İstiklal Ortaokulu'nda ise Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik ile "Basın ve Eğitim" konusunda düzenlenen söyleşiye katıldı. Söyleşide öğrencilere "teknoloji ve internet bağımlılığı"nın sakıncalarından bahseden Vali Dr. Ahmet Cengiz, televizyon, cep telefonu ve internetin doğru kullanımının önemine vurgu yaptı. Vali Dr. Ahmet Cengiz söyleşi programından sonra ilçeden ayrıldı.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MARDİN VALİSİ CENGİZ KIZILTEPE İLÇESİNDE...
MARDİN VALİSİ CENGİZ KIZILTEPE İLÇESİNDE...
MARDİN VALİSİ CENGİZ KIZILTEPE İLÇESİNDE...
MARDİN VALİSİ CENGİZ KIZILTEPE İLÇESİNDE...
MARDİN VALİSİ CENGİZ KIZILTEPE İLÇESİNDE...
Yorumlar
Haber Yazılımı