Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 22:26 Bu haber 931 kez okundu
 
MARDİNLİ İŞ ADAMI KÖSEN DOĞDUĞU KÖYE 8 DERSLİKLİ OKUL İÇİN İLK KAZMAYI BUGÜN VURDU
DEKİNSAN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kösen,doğduğu köy olan Kızıltepe ilçesine bağlı Yarımca köyünde harap olan okul binasının yerine Modern 8 Derslikli 140 öğrencinin eğitim göreceği okul yaptırmak üzere bugün ilk kazmayı vurdu.
Mardin Haberi
MARDİNLİ İŞ ADAMI KÖSEN DOĞDUĞU KÖYE 8 DERSLİKLİ OKUL İÇİN  İLK KAZMAYI BUGÜN VURDU

DEKİNSAN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kösen,doğduğu köy olan Kızıltepe ilçesine bağlı Yarımca köyünde harap olan okul binasının   yerine Modern 8 Derslikli 140 öğrencinin eğitim göreceği okul yaptırmak üzere  bugün  ilk kazmayı vurdu.

 

Türkiye'nın önde gelen iş adamlarından olan  Kenan Kösen ,  maliyeti  yaklaşik 1.000.000  TL olacak  ve Yarımca köyünde yaptırılacak okulun 01.09.2018  tarihinde eğitime başlamasını planlıyor.

 

Mardinli İş Adamı Kenan Kösen Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hibe protokolü imzaladıklarını ve İmzalanan Protokol ile Kızıltepe ilçesine bağlı Yarımca köyünde yaptıracakları 8 derslikli okulun yaklaşık 1 Milyon TL'ye mal olacağını belirterek,Okulun tamamlanmasının ardından Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne hibe edileceğini ve 01.09.2018 tarihinde de okulun Eğitime başlamasının planladığını ifade etti.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİNLİ, İŞ, ADAMI, KÖSEN, DOĞDUĞU, KÖYE, 8, DERSLİKLİ, OKUL, İÇİN, , İLK, KAZMAYI, BUGÜN, VURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı