Haber Detayı
21 Nisan 2016 - Perşembe 16:59 Bu haber 1710 kez okundu
 
MARDİNLİ YATALAK GENCİ ASKERE ÇAĞIRDILAR!
3 aylık iken yüksekten düşmesi sonucu yatağa mahkum olan 20 yaşındaki Ahmet Amak,isimli Mardinli genç MSB tarafından askere çağrıldı.
Resmi İlan Haberi
MARDİNLİ YATALAK GENCİ ASKERE ÇAĞIRDILAR!

 3 aylık iken yüksekten düşmesi sonucu yatağa mahkum olan 20 yaşındaki Ahmet Amak,isimli Mardinli genç  MSB tarafından askere çağrıldı.

Askere çağrılan 20 Yaşındaki yatalak gencin ailesi duruma tepki gösterirken, şuan asker kaçağı görülen yatalak gencin durumunun ne olacağı merak ediliyor.

Mardin merkez Artuklu ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde yaşanan Amak ailesinin 20 yaşındaki çocukları Ahmet Amak, daha 3 aylık iken yüksekten düşmesi sonucu yatağa mahkum oldu.  20 yıldır yatağa mahkum bir şekilde yaşam savaşı veren Ahmet Amak, MSB  tarafından askere çağrıldı.

Şuan kaçak göründüğü için evine celp giden Ahmet Amak'ın  ailesi, hatanın düzeltilmesini istiyor. Askerlik Şubesi’ne giderek durumu anlattığını kaydeden anne Mehdiye Amak, “Benim oğlum 3 aylık iken düştü. O zaman ameliyat için fakülteye götürdük, ama ‘Ya ölecek ya da kalacak’ dediler. Bizler ameliyat yapmadık. Daha sonra tedaviye İstanbul’a götürdük. İstanbul’da da tedavisi yok deyince döndük.  20 yıldır yatağa bir şekilde hayatta tutunmaya çalışıyor. Hiçbir ihtiyacını karşılayamıyor.  Oğlumun özürlü raporu olmasına rağmen askerliğe çağrıldı, şuan kaçak celbi de geldi. Askerlik Şubesine gittim, çocuğun buraya getirilmesi gerektiğini söylediler. Şimdi ben bu çocuğu nasıl oraya götüreyim.” dedi.

Evine kaçak celbi geldiğinde şok olduğunu ve ağladığını dile getiren Anne Amak, “Nasıl bunu gönderiyorlar bize… Oğlum zaten 20 yıldır engellidir ve yatalak olmasına nasıl yürüsün!!!! sayın develet büyüklerimiz    bu konuyla    yardım  talep  ediyorum  . tüm sağlık  Raporları var. Buna rağmen oğlunu ambulans alıp getirsin buraya diyorlar. Ne yapacağımızı, ne olacağını bilemiyoruz.” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN ÖZEL HABER

(BU HABERİN İZİNSİZ KULLANILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR.ANCAK LİNK VERİLEREK VE KAYNAK BELİRTİLEREK KULLANILABİLİR)

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİNLİ, YATALAK, GENCİ, ASKERE, ÇAĞIRDILAR!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MARDİNLİ YATALAK GENCİ ASKERE ÇAĞIRDILAR!
MARDİNLİ YATALAK GENCİ ASKERE ÇAĞIRDILAR!
MARDİNLİ YATALAK GENCİ ASKERE ÇAĞIRDILAR!
MARDİNLİ YATALAK GENCİ ASKERE ÇAĞIRDILAR!
Yorumlar
Haber Yazılımı