Haber Detayı
28 Ağustos 2016 - Pazar 16:01 Bu haber 1670 kez okundu
 
MARSU'DAN MİDYAT ESTEL'DE ALT YAPI YENİLEME ÇALIŞMASI
Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), yıllardır altyapı hizmeti yapılmayan Midyat-Estel Caddesi’nde altyapı yenileme çalışması başlattı.
Mardin Haberi
MARSU'DAN MİDYAT ESTEL'DE ALT YAPI YENİLEME ÇALIŞMASI

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU),  yıllardır altyapı hizmeti yapılmayan Midyat-Estel Caddesi’nde altyapı yenileme çalışması başlattı.

 

MARSU Genel Müdürlüğü Plan Proje Daire Başkanlığı, yıllardır kanalizasyon hattı olmayan ve su borusu eski olan Midyat- Estel Caddesi’nde altyapı yenileme çalışmalarına başladı. Yıllardır kanalizasyon şebekesi bulunmayan ve kanalizasyon borusu yerine yağmur suyu boruları döşenen Midyat-Estel Caddesi’ne yeni kanalizasyon borusu döşeme çalışması başlatan MARSU ekipleri, sağlıklı bir altyapı sistemi inşa etmek için çalışmalarını sürdürüyor.  Yurttaşların sağlıklı içme suyu kullanması ve içme su sıkıntısı yaşanmaması için de çalışmalarını sürdüren Ekipler,  eskiyen pvc boruları yerine daha sağlam ve kaliteli olan HDPE boruları döşeme çalışmalarına da başladı.  Gidiş ve gelişi 6 kilometre olan Midyat-Estel Caddesi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi veren Plan Proje Daire Başkanı Cahit Ünverdi, sağlıklı bir altyapının olmayışından kaynaklı etrafa yayılan kokulardan vatandaşların rahatsızlık duyduğunu belirterek,  hem bunun önüne geçmek hem de ilçeyi daha sağlıklı bir altyapıya kavuşturmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

 

Ünverdi, çalışmaları belediye imkanları ile yürüttüklerini ifade ederek, altyapı yenileme çalışması için harcanan malzeme tutarının ise 1 Milyon TL olduğunu söyledi. Çalışmanın MARSU Midyat Şubesi ekipleri tarafından yürütüldüğünü aktaran Ünverdi, Midyat Belediyesi’nin de Exkavatör tahsil ettiğini belirtti.

 

Çalışmalar sırasında vatandaşların  su sıkıntısı yaşamaması için çalışmaların büyük bir titizlikle yürütüldüğüne dikkat çeken Ünverdi, “Şu an 6 km Kanalizasyon borusu, 6 km de Su borusu şebekesi döşeme çalışması yapmaktayız. Kanalizasyon şebekesi için 300, 400, 500 ve 600 mm’lik koruger boruları, su şebekesi için ise 280 ve 110 mm'lik HDPE borularını kullanıyoruz. Fakat çalışmalar sırasında daha önce çekilen kısmi su şebekesi ve kablolar yüzünden zaman zaman zorlanıyoruz. Ve bunun içinde çok dikkatli davranmamız gerekiyor. Şuana kadar yapılan çalışmaların hiçbir noktasında halkımızı su konusunda mağdur etmedik. Hatta çalışmayı yürütürken su abonesi olmayan evlere su hattı çekerek, abonelik işlemlerini de yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Ünverdi, çalışmaları 3 ay içinde bitirmeyi hedeflediklerini söyledi. 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MİDYAT

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARSU'DAN, MİDYAT, ESTEL'DE, ALT, YAPI, YENİLEME, ÇALIŞMASI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MARSU'DAN MİDYAT ESTEL'DE ALT YAPI YENİLEME ÇALIŞMASI
MARSU'DAN MİDYAT ESTEL'DE ALT YAPI YENİLEME ÇALIŞMASI
MARSU'DAN MİDYAT ESTEL'DE ALT YAPI YENİLEME ÇALIŞMASI
Yorumlar
Haber Yazılımı