Haber Detayı
11 Kasım 2017 - Cumartesi 20:29 Bu haber 565 kez okundu
 
MAZIDAĞI İLÇESİNDE 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA PROGRAMI
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79'uncu yıl dönümünde Mazıdağı ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Halit Benek'in katılımıyla düzenlenen programla anıldı.
- Haberi
MAZIDAĞI İLÇESİNDE 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA PROGRAMI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79'uncu yıl dönümünde Mazıdağı ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili  Halit Benek'in katılımıyla  düzenlenen programla anıldı.

 

İlçe Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen Program, Kaymakam  ve Belediye Başkan Vekili  Halit Benek'in, Kaymakamlık ve Belediye adına Atatürk Anıtına çelenkler sunmasıyla başladı.

 

Saat dokuzu beş geçe sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okunularak bayraklar yarıya indirildi.

 

Düzenlenen program Mimarsinan Konferans salonunda günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ile şiir ve kompozisyonların okunmasıyla devam etti.

 

Daha sonra ise  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk konulu belgesel filmi izlenildi.

 

Günün anlamına istinaden öğretmenler ve öğrenciler tarafından ezgiler seslendirildi.

 

Şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece giren öğrencilere Mazıdağı ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Halit Benek'in çeşitli hediyeler takdim etmesiyle düzenlenen program sona erdi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/MAZIDAĞI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MAZIDAĞI, İLÇESİNDE, 10, KASIM, ATATÜRK'Ü, ANMA, PROGRAMI,
Yorumlar
form>
Haber Yazılımı