301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mart 2016 - Çarşamba 09:50 Bu haber 1138 kez okundu
 
MEMUR-SEN:''4/C'LİLERE KADRO ÖTELENEMEZ''
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,64.Hükümet eylem planının adım adım uygulandığı ortamda, toplu sözleşme hükümlerinin söylemde bırakılmasının kabul edilemez olacağını belirtti.
Gündem Haberi
MEMUR-SEN:''4/C'LİLERE KADRO ÖTELENEMEZ''

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Perşembe günü yapılacak olan KPDK toplantısının ana gündeminin 4/C olacağını söyledi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Erzurum şubesi ile Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler tarafından, organize edilen "Sendikacılığın dünü, bugünü ve yarını" başlıklı konferansa katıldı. Konferansta konuşan Yalçın,  Toplu sözleşme masasında 4/C konusunda adım atıldığını ancak maliye bakanlığı ve hükümetin henüz gereğini yapmadığını belirtti.Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın da bu konuda görev alması gerektiğini vurgulayarak, "İmza altına alınan hükümler derhal uygulanmalıdır" dedi.

4/C'LİLERE KADRO ÖTELENEMEZ

Taşeronlara verilecek olan kadronun tartışıldığı ortamda 4/C'lilere kadronun ötelenemeyeceğini sözlerine ekleyen Yalçın, "Kamu işveren heyeti adına KPDK toplantısına katılacak olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun toplantıya, toplu sözleşmenin gereklerini yerine getirmek için masaya 4/C ile ilgili neler yapıldığını, kadroya geçiş konusunda hangi aşamada olunduğunu açıklayacak tasarı taslaklarını kamuoyuyla paylaşacak şekilde gelmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Yalçın, 64.Hükümet eylem planının adım adım uygulandığı ortamda, toplu sözleşme hükümlerinin söylemde bırakılmasının kabul edilemez olacağını belirtti.

MİĞFERLİ VE ÜNİFORMALI SENDİKACILIK CAN ÇEKİŞİYOR

"Türkiye'de sendikacığa itibar kaybettiren kızıl sendikacılık, miğferli, üniformalı sendikacılık, devletin derinine yanaşan ya da devletin kendisiyle savaşan sendikacılık, kan kaybetmeye can çekişmeye devam ediyor" diyen Yalçın, "Töreye yaslanan ya da terörden beslenen sendikacılık hem irtifa hem de itibar kaybetti. Yetkileri de yetkinlikleri de kalmadı" ifadelerini kullandı.

 

ARTUKLU HABER AJANSI

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MEMUR-SEN:''4/C'LİLERE, KADRO, ÖTELENEMEZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı