Haber Detayı
11 Kasım 2017 - Cumartesi 00:03 Bu haber 1074 kez okundu
 
MEMUR SEN REHBERLIK YÖNETMELİĞİNİ YARGIYA TAŞIYACAK
Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, MEB'in yayınladığını Rehberlik Yönetmeliğini değerlendirdi ve rehber öğretmenlerin çalışma sürelerinin değişmediğini ifade etti.
Kamudan Haberler Haberi
MEMUR SEN REHBERLIK YÖNETMELİĞİNİ YARGIYA TAŞIYACAK

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,  sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Ali Yalçın rehberlik yönetmeliğini sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla değerlendirdi. Buna göre Ali Yalçın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.;

 

''Yeni rehberlik yönetmeliği yayımlandı. Bakanlık bu konuda bugüne kadar sunmuş olduğumuz önerileri dikkate alarak Rehber Öğretmenlerin çalışma sürelerini değiştirmedi; eski yönetmelikte yer aldığı şekliyle haftalık 30 iş saati olarak kaldı.

 

Yeni yönetmelikte rehber öğretmenlerin sınavlarda görev alabileceği; belleticilik ve nöbet görevi yapacağı hüküm altına alınmıştır. Sınav görevinin isteğe bağlı kılınması sonucunu doğuran düzenlemenin bu kısmı yerindedir.

 

Ancak, belleticilik ve nöbet görevi yönünden de rehber öğretmenin isteğine bağlı bir düzenleme yapılması gerekirdi. Rehber öğretmenlerin iş motivasyonunu ve çalışma barışını bozacak zorlamalara karşıyız. Bu hususu yargıya taşıayacağız.''dedi.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MEMUR, SEN, REHBERLIK, YÖNETMELİĞİNİ, YARGIYA, TAŞIYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı