Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 10:38 Bu haber 541 kez okundu
 
MERSİN'DE MİNİBÜSÇÜLERE KORNA UYARISI
Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik,Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)nedeniyle minibüsçüleri okul yakınlarında korna çalmamaları konusunda uyardı.
Mersin Haberi
MERSİN'DE MİNİBÜSÇÜLERE KORNA UYARISI

Biricik'ten minbüsçülere korna uyarısı Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik,Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)nedeniyle minibüsçüleri okul yakınlarında korna çalmamaları konusunda uyardı.

 

Biricik yaptığı açıklamada;  ülke genelinde olduğu gibi Mersin'de de 8’inci sınıf öğrencilerinin geleceğini etkileyecek olan TEOG'un bugün başladığını yarında devam edeceğini hatırlattı.

 

Sınava girecek öğrencilerin ve ailelerinin bu sınav günü gelene kadar birçok maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunduğunu ifade eden Biricik, "Geleceğimizin teminatı olan değerli öğrencilerimize bu sınavda başarılar diliyorum. Öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere sahip, ahlaklı ve donanımlı olarak vatanına milletine faydalı gençler olarak yetişmesi hepimizin arzusudur" dedi.

 

Sağlıklı bir sınav için gürültüsüz ortamın önemli olduğunu  anlatan Biricik, minibüsçüleri okul civarında klakson çalmamaları konusunda uyardı.

 

Sınava giren öğrencilere başarılar dileyen Biricik yetişmesinde emeği geçen ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MERSİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MERSİN'DE, MİNİBÜSÇÜLERE, KORNA, UYARISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı