Haber Detayı
03 Ağustos 2017 - Perşembe 14:02 Bu haber 916 kez okundu
 
MİDYAT İLÇESİNİN ALT YAPI KANALİZASYON VE SU ŞEBEKESİ YENİLENDİ
Mardin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Midyat ilçesinde İlçenin en işlek caddesi ve kalbi olarak görülen Cumhuriyet Caddesi’nin (Midyat Estel arası) kanalizasyon ve su şebekesi sıkıntısı Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) çalışmalarıyla sona erdi.
Şirket Haberleri Haberi
MİDYAT İLÇESİNİN ALT YAPI KANALİZASYON VE SU ŞEBEKESİ YENİLENDİ

Mardin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre  Midyat ilçesinde  İlçenin en işlek caddesi ve kalbi olarak görülen Cumhuriyet Caddesi’nin (Midyat Estel arası) kanalizasyon ve su şebekesi sıkıntısı Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) çalışmalarıyla sona erdi. 

 

Mardin Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgiye göre;Yapılan çalışmayla 3 bin 200 metre kanalizasyon ve 3 bin metre su hattı çekilmiş oldu. Yaklaşık 2 milyon TL harcanan projeyle kanalizasyonu olmayan cadde kanalizasyonuna kavuşurken, eskiyen su şebekesi de yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Konu hakkında açıklama yapan Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizin sorunları bitmesi adına fedakarca çalışıyoruz” dedi. Yaman şunları belirtti: “İlimizde ekiplerimiz her bölgede durmaksızın çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda en ücra mahallelerin sorunlarının bitmesi içinde mücadele etmekteyiz. İlçelerimizde de ekiplerimiz aralıksız projelerine devam etmektedir. Bu nedenle Midyat ilçemizin en büyük kanayan yaralarından birisi olan ve ilçenin kalbi olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi’nde su ve kanalizasyon sorunu Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKi) tarafından bitirildi”

 

Caddenin çalışmadan önce su ve kanalizasyon konusunda sorunlar yaşadığına değinen Yaman, “Caddemizin maalesef daha önce kanalizasyonu yokmuş. Aynı zamanda su şebekesi de çok eskiymiş. MASKİ ekiplerimiz zor şartlar altında üç ay önce başladığı çalışmalar neticesinde kanalizasyon sorunu bitirirken, su şebekesini de yeniledi. Burada tamamen kendi ekiplerimizle çalıştık. Caddede zeminin sert olmasına rağmen 6 metreye kadar kazımızı yaptık. Neticede sıkıntıyı ekiplerimizin gayretleriyle sonlandırdık. Hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu. 

 

 

ARTYUKLU  HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MİDYAT, İLÇESİNİN, ALT, YAPI, KANALİZASYON, VE, SU, ŞEBEKESİ, YENİLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı