Haber Detayı
09 Ağustos 2017 - Çarşamba 16:26 Bu haber 707 kez okundu
 
MİROĞLU;''1.CADDE ARAÇ TRAFİK YASAĞININ ACİLEN KALDIRILMASI GEREKİYOR''
AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, 1’inci Caddedeki trafik yasağında inat edilmesinin esnafa kaybettirdiğini belirterek, bu karardan acilen vazgeçilmesi gerektiğini kaydetti.
Mardin Haberi
MİROĞLU;''1.CADDE ARAÇ  TRAFİK YASAĞININ ACİLEN KALDIRILMASI GEREKİYOR''

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, 1’inci Caddedeki trafik yasağında inat edilmesinin esnafa kaybettirdiğini belirterek, bu karardan acilen vazgeçilmesi gerektiğini kaydetti.

 

 

AK Parti  Mardin  Milletvekili  Orhan Miroğlu, 1'inci Caddedeki  cumartesi    ve pazar  günleri    trafik yasağında inat edilmesinin esnafa kaybettirdiğini belirterek, bu karardan acilen vazgeçilmesi gerektiğini kaydetti.

 

AK Parti  Mardin  Milletvekili  Orhan Miroğlu, kent merkezi ve ilçelerindeki incelemelerini sürdürüyor. Açıklamalarda bulunan Miroğlu, Meclis'in tatile girmesiyle birlikte kente geldiğini ve son 10 gündür merkez ve ilçelere çeşitli programlar gerçekleştirdiğini belirterek, "Bu vesileyle, başta elektrik kesintileri olmak üzere, çözüm bekleyen birçok sorunu yeniden masaya yatırma ve muhataplarıyla beraber çözüm arama fırsatı buldum. Bu çerçevede trafiğe kapatılan 1'inci Cadde için bu açıklama zorunlu hale gelmiştir.  Mardin esnafı bu caddenin trafiğe kapatılması nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. Esnafımızla sayısız defa bir araya geldik. Sorunu diyalog ve müzakereyle çözmek için toplantılar gerçekleştirdik. Konuyu İçişleri Bakanımızın bilgi ve takdirlerine sunduk. Ama maalesef bugüne kadar esnafımızı rahatlatacak ve turizme katkı yapacak bir uygulamanın hayata geçirilmesini sağlayamadık.

 

 

Son olarak, Meclis kapandığı gün sayın Başbakanımızla konuyu paylaştım ve esnafımızın talebini ihtiva eden ve birçok esnafımızın imzaladığı dilekçeyi kendilerine takdim ettim.  Mardin'de turizmin canlanması için alınacak her kararı, hayata geçirilecek her projeyi desteklemek boynumuzun borcudur" dedi.

 

Caddenin trafiğe kapatılma kararını eleştiren Miroğlu, "Bu konudaki inat esnafa kaybettiriyor. Bu kararda inat etmek  Mardin'e kaybettiriyor. Çözüm için öncelikle esnaf temsilcileriyle bir araya gelinmeli ve diyalog sağlanarak, artık medyanın da sık sık eleştirdiği ve köşe yazılarına konu edilen bu karardan acilen vazgeçilmelidir" diye konuştu   

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MİROĞLU;''1.CADDE, ARAÇ, , TRAFİK, YASAĞININ, ACİLEN, KALDIRILMASI, GEREKİYOR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı