Haber Detayı
16 Kasım 2017 - Perşembe 14:11 Bu haber 10058 kez okundu
 
MİROĞLU T.C CUMHURBAŞKANLIĞI DEVLET DENETLEME KURULUNU GÖREVE ÇAĞIRDI
Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu Sosyal Medya hesabından yaptığı flaş açıklamalar ile gündem oluşturmaya devam ediyor..Miroğlu,Mardin'in Derik ilçesinde Şehit edilen Derik kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün katledilmesinin üstündeki sis perdesinin aydınlatılması için T.C Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulunu göreve çağırdı.
- Haberi
MİROĞLU  T.C CUMHURBAŞKANLIĞI DEVLET DENETLEME KURULUNU GÖREVE ÇAĞIRDI

Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu Sosyal Medya hesabından yaptığı flaş açıklamalar ile gündem oluşturmaya devam ediyor..Miroğlu,Mardin'in Derik ilçesinde  Şehit edilen Derik kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün katledilmesinin üstündeki sis perdesinin  aydınlatılması için  T.C  Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulunu göreve çağırdı..

 

Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu Sosyal Medya hesabından  yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

''Derik kaymakamı #MuhammetFatihSafitürk'ün katledilmesinin üstündeki sis perdesi aydınlatılmayı bekliyor. Gazetelerde bugün yer alan bir haber son derece dikkat çekici. Kaymakamlık personeli olarak görev yapanların PKK'yla gerçekleştirdikleri iddia edilen işbirliğinin sebebi sadece örgüte ve örgütün ideolojisine bağlılık olarak izah edilemez. Şehidimiz için yapılan okulun açılışında, ziyaret ettiğimiz sınıfların birinde, 12 yaşlarında bir kız öğrencimizin talebi, 'gerçek katillerin bulunması' yönündeydi.

 

Demek oluyor ki, halk 'gerçek katillerin' bulunmasını talep ediyor. Görülebildiği kadarıyla şehit edilen kaymakamımızın uğradığı saldırının aydınlığa kavuşması için, daha etkin bir soruşturmaya ihtiyaç var. Bunu yapacak yegane kurum da hiç şüphe yok ki, daha önce Sivas katliamı dahil bazı olayları aydınlatmak için Cumhurbaşkanlığın makamı tarafından görevlendirilen Devlet Denetleme Kurulu'dur. İhmali olanlar dahil, kaymakamımızın şehit edilmesi sürecinde rol almış, PKK'yla bağlantılı kişilerin ortaya çıkarılması kanaatime göre ancak bu aşamadan sonra mümkün olacaktır.

 

Bu cinayet, Cumhuriyet tarihinin en önemli vakalarından biridir ve dava sonuçlandığında, yapılmamış hiç bir şeyin kalmamış olması da, kamuoyu vicdanını rahatlatmak ve acılı ailesinin acılarını bir nebze de olsa dindirmek bakımından son derece önemlidir.''Açıklamasında bulundu.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI*ANKARA

ABDULLAH ORTAÇ/ÖZEL HABER

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MİROĞLU, , T.C, CUMHURBAŞKANLIĞI, DEVLET, DENETLEME, KURULUNU, GÖREVE, ÇAĞIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı