Haber Detayı
20 Temmuz 2016 - Çarşamba 13:20 Bu haber 1548 kez okundu
 
MÜSİAD MARDİN ŞUBESİ:“KARANLIKTAN AYDINLIĞA 15 TEMMUZ”
Müsiad Mardin Şubesi 15 Temmuz günü yaşanan Darbe kalkışmasına yönelik yazılı açıklama yaptı Müsiad Mardin Şube başkanı .Mehmet Nureddin Kasap ;''Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan “nöbet bitmiştir” sözünü işitmediğimiz sürece, her gün demokrasi nöbetimize devam edeceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.''Dedi.
Mardin Haberi
MÜSİAD MARDİN ŞUBESİ:“KARANLIKTAN AYDINLIĞA 15 TEMMUZ”

Müsiad Mardin Şubesi 15 Temmuz günü yaşanan Darbe kalkışmasına yönelik yazılı açıklama yaptı Müsiad Mardin Şube başkanı .Mehmet Nureddin Kasap ;''Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan “nöbet bitmiştir” sözünü işitmediğimiz sürece, her gün demokrasi nöbetimize devam edeceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.''Dedi.

MÜSİAD Mardin Şubesinden yapılan yazılı basın açıklaması şoyle;

''15 Temmuz gecesinden beri teyakkuz halinde olan MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve tüm Şubelerimiz, olağanüstü üye toplantısında yaşanan ihanet ve sonuçlarını değerlendirmiştir.
Emirlerini milletimizin iradesinden değil, hain şebekelerden alan cuntacıların darbe girişimi olarak başlayıp TBMM’ni bombalamak ve masum vatandaşlara ateş açmak gibi korkunç terörist saldırılara dönüşen eylemleri, devletimizin ve milletimizin kahramanca direnişi ve başarılı operasyonlarla son buldu.
Milli İrade karşıtı birçok girişime maruz kalmış ve direnmiş bir sivil toplum kuruluşu olan MÜSİAD olarak, bugün de cesur milletimizin ve milli iradeyi arkasına alan seçilmiş meşru hükümetin yanındadır. 
15 Temmuz gecesi, karanlık güçlerin el uzattığı iradesine sahip çıkmak için meydanları dolduran, tankların üzerine çıkan kahraman milletimiz yalnızca darbe girişimini püskürtmekle kalmamış, aynı zamanda “Türkiye’de darbe” deyimine de en büyük darbeyi vurmuş, darbeye cüret edenlere nasıl darbe yapılacağını bütün dünyaya en güzel şekilde göstermiştir. 
Bu bakımdan 15 Temmuz, yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın tarihine geçecek, Milli İrade Bayramı’dır.  Bu süreçte, öncelikle Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız ile hükümetimizin kararlığı halkımıza cesaret vermiştir.
Yine, darbeye kalkışanlara bir ağızdan karşı çıkan Parti liderleri ile STK’larımızın sağduyulu açıklamalarına ve basınımızın darbe karşıtı tutumuna teşekkür ediyoruz. Demokrasimize sahip çıkan necip milletimize, güvenlik güçlerimize, darbe girişimine destek vermeyen ordu mensuplarımıza tek tek teşekkür ediyoruz.
Darbe girişimi ile bazı bulanık vukuatlar berraklaşmış, darbe yanlıları gün yüzüne çıkmıştır.
Nusaybin, Dargeçit, Şırnak, Cizre, İdil, Silopi, Yüksekova, Silvan ve daha birçok ilçe merkezlerindeki sokak savaşları, çukur siyaseti, DAİŞ ve PKK terör örgütleri tarafından canlı ve farklı şekillerde yapılan bombalamaların, saldırıların  darbeye zemin hazırlamak için yapıldığını düşündürmektedir.
16 Temmuz Sabahı Muhtemelen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kalabalık sabah namazı kılındı. 
Detaylar zamanla çıkmaya başlarken birçok kahramanlık hikayelerini de duyacaz. Sabah saat 03:00 civarında tezgahlanan Darbe planı deşifre olunca erkene alınması olayın seyrini de değiştirmiştir.
Milli İradeyi korurken şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Askerle milleti karşı karşıya getirmek üzere bu ihanet tezgahını tasarlayan hainlerin tek tek temizlenmesini, en ağır ve caydırıcı cezaları almasını bekliyoruz. 
İş alemi olarak, milletin iradesine sahip çıkmasının, orta ve uzun vadede siyasetten ekonomiye, adaletten yargıya kadar birçok alanda olumlu sonuçlarını yaşayacağımıza inanıyoruz. 
Gün birlik günüdür. Bu darbe teşebbüsü ve terör saldırıları inşallah atlatılmıştır. Yine de milletimizin, bu gibi olayların bir daha yaşanmaması için tedbir ve teyakkuz halinde kalması önemlidir.  
Son olarak Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan “nöbet bitmiştir” sözünü işitmediğimiz sürece, her gün demokrasi nöbetimize devam edeceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.
Allah yar ve yardımcımız olsun, bu millete bir daha karanlık geceler göstermesin.  
MÜSİAD Mardin Şubesi adına 
Şube Başkanı
Mehmet Nureddin Kasap''

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MÜSİAD, MARDİN, ŞUBESİ:“KARANLIKTAN, AYDINLIĞA, 15, TEMMUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı