Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 13:53 Bu haber 903 kez okundu
 
Mutluluk İlk Kez Ankara'da Seyircisiyle Buluşuyor.
Zülfü Livaneli’nin aynı adlı romanından Talimhane Tiyatrosu ve Arcola Teatre tarafından sahneye uyarlanan "Mutluluk" müzikali İngiltere’de gerçekleştirdiği prömiyeri ve Almanya turnesinin ardından ilk kez Ankara’ya geliyor. 19 Aralık’ta ODTÜ KKM’de tiyatroseverlerle buluşacak olan ‘Mutluluk’ geleneksellikle modernliği, Doğu’yla Batı’yı karşı karşıya getiriyor.
Kültür ve Sanat Haberi
Mutluluk İlk Kez Ankara'da Seyircisiyle Buluşuyor.

Zülfü Livaneli’nin aynı adlı romanından Talimhane Tiyatrosu ve Arcola Teatre tarafından sahneye uyarlanan "Mutluluk" müzikali İngiltere’de gerçekleştirdiği prömiyeri ve Almanya turnesinin ardından ilk kez Ankara’ya geliyor. 19 Aralık’ta ODTÜ KKM’de tiyatroseverlerle buluşacak olan ‘Mutluluk’ geleneksellikle modernliği, Doğu’yla Batı’yı karşı karşıya getiriyor.

 

Mehmet Ergen’in yönettiği müzikalin kadrosunda Serhat Tutumluer, Sibel Tüzün, Tuncay Çağıl, Zeynep Er, Ezgi Erol ve Hakan Güner yer alıyor. Oyunun müziklerinde ise İncesaz ve Yeni Türkü gruplarının kurucuları arasında olan Cengiz Onural ve Bora Ebeoğlu’nun imzaları bulunuyor. Müzikalde geleneksel formlar otantik Türk çalgıları ile harmanlıyor.

 

Türkiye’de ve dünyada büyük yankı uyandıran ve pek çok ödül alan romandan uyarlanan müzikal üç kahramanın kesişen kaderlerini konu alıyor. Van’da yaşayan ve 15 yaşında tecavüze uğrayan Meryem, ailesinin namusunu kirletmekle suçlanır. Kuzeni Cemal, töre cinayeti için görevlendirilir. Ancak yolculukları, kendisine yeni bir hayat arayan Profesör İrfan ile çakışır. Prof. Dr. İrfan Kurudal, İstanbullu tanınmış bir aydın.

 

MUTLULUK

Yazan: Zülfü Livaneli
Yöneten: Mehmet Ergen
Uyarlayan ve Söz Yazarı: Simon Reade
İngilizceden Çeviren: Ayşıl Akşehirli & Mehmet Ergen
Türkçe Sözler: Ezgi Erol
Müzik: Cengiz Onural & Bora Ebeoğlu
Kostüm: Gül Sağer
Işık: Richard Williamson
Ses: Neil McKeown
Müzikal Süpervizör: Karl Lewkowicz
Oyuncular: Sibel Tüzün, Serhat Tutumluer, Ezgi Erol, Hakan Güner, Tuncay Çağıl, Zeynep Er

Süre: 70 dk., Tek perde
Yaş Sınırı: +16

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mutluluk, İlk, Kez, Ankara'da, Seyircisiyle, Buluşuyor., ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı