301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 16:30 Bu haber 604 kez okundu
 
Nusaybin’deki STK’lardan DİKA Ajansına Teşekkür Ziyareti
Nusaybin’deki sivil toplum kuruluşlarının önde gelen beş meslek odası başkanı, Ak Parti ilçe Başkanı ile birlikte DİKA Ajansı Genel Sekreter Yılmaz Altındağ’ı makamında ziyaret etti.
- Haberi
Nusaybin’deki STK’lardan DİKA  Ajansına Teşekkür Ziyareti

Nusaybin’deki sivil toplum kuruluşlarının önde gelen beş meslek odası başkanı, Ak Parti ilçe Başkanı ile birlikte DİKA  Ajansı Genel Sekreter Yılmaz Altındağ’ı makamında ziyaret etti. 

 

DİKA Ajansının Nusaybin’e yapmış olduğu proje destekleri için teşekkür eden oda başkanları “Nusaybin Tekstil Kent Projesi” ile ilgili son durumu görüşerek fikir alışverişinde bulundular.
 

Ziyaret, Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Doğru, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan, Şoförler ve Otomobilciler Başkanı Odası Başkanı Hüseyin Gündoğdu ile Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel olmak üzere altı kişilik heyet tarafından gerçekleştirildi.


DİKA Ajansı Genel Sekreteri  Yılmaz Altındağ yaptığı açıklamada, DİKA’nın Nusaybin’e 2014 yılına kadar toplam bütçesi 5 Milyon 16 Bin ₺ olan projelere hibe desteği sağladığını söyledi. Bununla birlikte “Teknik Destek Programı” kapsamında Uygulamalı Proje Döngüsü Eğitimi, Stratejik Plan Hazırlama Hizmeti ve Eğitimi gibi çeşitli projelere Ajans tarafından katkı sağlandığını belirtti. Genel Sekreter Altındağ “Ajansımızın 2018 Yılı Mali Destek Programları kapsamında toplam bütçesi 4 Milyon 963 Bin ₺ olan projelere Ajans tarafından 75 oranında yaklaşık 3 Milyon 542 Bin TL hibe desteği sağlanacaktır. Ayrıca Ajansımızın “Güdümlü Proje Desteği” kapsamında toplam bütçesi 10 Milyon ₺ olan “Nusaybin Tekstil Kent Projesi” için çalışmalar devam etmektedir” dedi.


Ziyaretin sonunda Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel tarafından Ajans Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ’a hediye takdim edildi.
 
 
 
ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN
 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Nusaybin’deki, STK’lardan, DİKA, , Ajansına, Teşekkür, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı