301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Ağustos 2013 - Çarşamba 17:39 Bu haber 1241 kez okundu
 
ÖĞRENCİLER FİLM ÇEKİYOR, WEB TASARIMI YAPIYOR!
Bilgisayar ve iletişim sektörünün “yetişmiş ve tam donanımlı uzman” arayışından yola çıkarak 2007 yılında kurulan Özel Ataşehir Adıgüzel Bilişim Anadolu Teknik Lisesi, “Bilişim” adını kullanan “ilk ve tek özel anadolu teknik lisesi” olma özelliği taşıyor.
Resmi İlan Haberi
ÖĞRENCİLER FİLM ÇEKİYOR, WEB TASARIMI YAPIYOR!

Bilgisayar ve iletişim sektörünün “yetişmiş ve tam donanımlı uzman” arayışından yola çıkarak 2007 yılında kurulan Özel Ataşehir Adıgüzel Bilişim Anadolu Teknik Lisesi, “Bilişim” adını kullanan “ilk ve tek özel anadolu teknik lisesi” olma özelliği taşıyor.

      Türkiye’de son yıllarda büyük gelişme gösteren bilgisayar ve iletişim sektörünün ihtiyaç duyduğu “yetişmiş ve tam donanımlı uzman” ihtiyacını karşılamak amacıyla 2007 yılında eğitim-öğretime başlayan Adıgüzel Bilişim Anadolu Teknik Lisesi’nde Radyo Televizyon Bölümü ve Bilişim Teknolojileri Bölümü bulunuyor. Modern araç ve gereçlerle donatılmış, Radyo Televizyon  Stüdyosu, NL Video Kurgu Stüdyosu, Bilişim Laboratuarı ve Uygulamalı IT Derslikleriyle üstün bir teknik altyapıya sahip olan okula öğrenciler, Ortaöğretim Yerleştirme Puanı ve mülakatla kabul ediliyorlar.

      Radyo Televizyon Bölümü’nde sinema ve televizyon sektörüne yönelik İllüstrasyon, Desen, Temel Tasarım, 3D Animasyon, CG, Nesne Canlandırma, Karakter Canlandırma, Fotoğrafçılık, Işıkçılık, Işık Teknolojisi, Kurgu Teknikleri ve Estetiği, Video Kurgu, Bilgisayarda Resim İşleme, Işıklandırma ve Seslendirme Sistemleri, Bilgi ve İletişimi Teknolojisi, Estetik Aydınlatma, Etkili Konuşma ve Yazma Teknikleri, Senaryo, TV Program Türleri ve Kamera Teknikleri dersleri uygulamalı olarak veriliyor.

      Bilişim Teknolojileri Bölümü’nde ise Grafik Animasyon, Veri Tabanı, Görsel Programlama, Web Tasarımı ve Programlama, Sunucu İşletim Sistemleri, Ağ Temelleri, İnternet Yayıncılığı ve Gazeteciliği Nesne tabanlı programlama, İnternet Programcılığı, Açık Kaynak Kodlu İşletim Sistemleri, Ağ Güvenliği, Bilişim Teknolojilerinin Temelleri ve Paket Programlar gibi dersler yine uygulamalı olarak veriliyor.

      Her yıl mezunlarının tamamı devlet ve Vakıf üniversitelerinin Lisans ve Ön Lisans programlarına yerleşen Adıgüzel Anadolu Bilişim Teknik Lisesi’nin kayıt ve mülakatları halen devam ediyor.

 

  Detaylı bilgi için:  www.adiguzel.k12.tr        www.adiguzelbilisimtekniklisesi.k12.tr

   Tel: 0216 456 75 85

  Adıgüzel Eğitim Kurumları Hakkında:

      Her bireyin bir değer olduğu vizyonu ile hareket eden Adıgüzel Eğitim Kurumları bünyesinde, anaokulu ile ilköğretim okulunun yanı sıra Güzel Sanatlar Lisesi ve alanında Türkiye’de ilk ve tek olan Özel Bilişim Anadolu Teknik Lisesi bulunmaktadır.  Güçlü akademik kadrosu, yüksek teknik ve sosyal olanakları ile butik ve kişiye özel eğitim yürüten Adıgüzel Eğitim Kurumları, öğrencilerini, değişen ve gelişen dünyada, katılımcı, paylaşımcı, inançlı, özgüveni yüksek, sosyal sorumluk sahibi,  ulusuna ve tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Adıgüzel Eğitim Kurumları, Eco School, TURÇEV Vakfı, TURMEPA, IPTV Derneği ( İnternet Temelli Televizyon Teknolojileri Derneği) ve Yavru Tema gibi birçok sivil toplum kuruluşunun üyesi ve destekçisidir.

     Adıgüzel Eğitim Kurumları okulları ve kuruluş tarihleri: Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi (2004), Özel Ataşehir Adıgüzel Anaokulu (2005),  Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Kursu- Herkes için Sanat Kulübü (2005), Özel Ataşehir Adıgüzel İlköğretim Okulu (2006), Özel Ataşehir Adıgüzel Anadolu Bilişim Teknik Lisesi (2007), Özel Çekmeköy Adıgüzel Anaokulu (2013).

 


ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Bilgisayar, iletişim, sektörünün, “yetişmiş, tam, donanımlı, uzman”, arayışından
Yorumlar
Haber Yazılımı