Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 10:26 Bu haber 634 kez okundu
 
OKAN DEMİRİŞ IV.MURAT OPERASINI BAŞKENT SEYİRCİSİ İLE BULUŞTURACAK
Ankara Devlet Opera ve Balesi, Devlet Sanatçısı Besteci Okan Demiriş’in IV. Murat Operasını Dev Bir Kadro ile Ankara Seyircisi ile Buluşturuyor.
Kültür ve Sanat Haberi
 OKAN DEMİRİŞ IV.MURAT OPERASINI BAŞKENT SEYİRCİSİ İLE BULUŞTURACAK

Ankara Devlet Opera ve Balesi, Devlet Sanatçısı Besteci Okan Demiriş’in IV. Murat Operasını Dev Bir Kadro ile Ankara Seyircisi ile Buluşturuyor ...

Ankara Devlet Opera ve Balesi, 2010 yılında kaybettiğimiz Türk Operası’nın büyük ustası, besteci ve orkestra şefi Okan Demiriş’in "IV. Murat" Operasını 29 Kasım’da Ankaralı sanatseverler ile buluşturacak.  

3 Mayıs 1980 tarihinde, İstanbul’da gerçekleştirilen dünya prömiyerinin ardından yaklaşık 200 temsile yakın kapalı gişe oynayan "IV. Murat" Operasında 2017- 18 sezonunun başlıca rolleriniIV. Murat: Erdem Baydar / Tuncay Doğu / Özgür Savaş Gençtürk / Şafak Güç (Antalya DOB Konuk), Kösem Sultan: Sayra Seyhan Geçim / Reyhan Görbil / Mehlika Karadenizdönüşümlü olarak seslendirecekler.

 

Besteci Okan Demiriş’in geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz eşi Türk Operası’nın efsanevi baş Sopranosu Leyla Demiriş’e ithafen bestelediği “IV. Murat” operasının onsuz bu ilk temsili deLeyla Demiriş(IV. Murat Operası’nın ilk Kösem Sultan’ıanısına sahnelenecek.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: , OKAN, DEMİRİŞ, IV.MURAT, OPERASINI, BAŞKENT, SEYİRCİSİ, İLE, BULUŞTURACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı