Haber Detayı
25 Aralık 2017 - Pazartesi 17:52 Bu haber 1024 kez okundu
 
OSMANLI OCAKLARI ARTUKLU İLÇE BAŞKANI GÖKBALIK'TAN''DOĞUŞ BAYRAMI''MESAJI
Osmanlı ocakları Mardin Artuklu ilçe başkanı. Memet GÖKBALIK,yayımladığı yazılı mesajında Süryani VatandaşlarIın Doğuş(Yeldo) Bayramını Kutladı
Mardin Haberi
OSMANLI OCAKLARI ARTUKLU İLÇE BAŞKANI GÖKBALIK'TAN''DOĞUŞ BAYRAMI''MESAJI

Osmanlı ocakları Mardin Artuklu ilçe başkanı. Memet GÖKBALIK,yayımladığı yazılı mesajında Süryani VatandaşlarIın  Doğuş(Yeldo) Bayramını Kutladı Diller ve Dinler kenti Mardin'de asırlardır Süryani hemşerilerimizle birlikte, barış ve sevgi peygamberi İsa Mesih’in miladının kutlandığı Doğuş Bayramı (Noel)’i, idrak ettiğimizi  belirten Osmanlı Ocakları Artuklu ilçe başkanı Memet Gökbalık mesajında şunları söyledi:

 

 “Bizler Süryanı hemşerilerimizle  komşuyuz, hemşehriyiz, arkadaşız. Bu topraklarda kadim bir tarihimiz, Ortak bir mazimiz, ortak bir geleceğimiz var. Kadim şehir Mardin  tüm inançların ve etnik kimliklerin bir arada ve huzur içerisinde yaşadığı bir şehridir. Türk’ü,Kürdü, Ermeni’si, ; Müslüman’ı,  Hıristiyan’ı, Süryanisi herkesin ve her kesimin karşılıklı saygı ve muhabbetle  yüz yıllardır bir arada yaşadığı, bir arada yaşamaktan keyif aldığı bir şehirdir. Kısaca Mardin , camilerin, kiliselerin   yüzyıllardır sırt sırta, yan yana hayat bulduğu maneviyat şehri, barış ve huzur şehridir. Bayramlar, kandiller, yortular, sünnetler, vaftizler her zaman, birlikteliğimizin, komşuluğumuzun ve dostluğumuzun pekişmesine vesile olmuş ve olmaktadır” diye konuştu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/ARTUKLU

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: OSMANLI, OCAKLARI, ARTUKLU, İLÇE, BAŞKANI, GÖKBALIK'TAN''DOĞUŞ, BAYRAMI''MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı