Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 09:17 Bu haber 988 kez okundu
 
ÖZ İPLİK-İŞ SENDİKASI’NDAN İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLERE ZİYARET
HAK-İŞ’e bağlı Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç ve beraberindeki heyet, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla Kemal Yurtbilir Özel Eğitim Meslek Lisesi/ Giyim Üretim Alanı bölümünde okuyan işitme engelli öğrencilerle bir araya geldi.
Ankara Haberi
ÖZ İPLİK-İŞ SENDİKASI’NDAN   İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLERE ZİYARET

 

HAK-İŞ’e bağlı Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç ve beraberindeki heyet,           ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla Kemal Yurtbilir Özel Eğitim Meslek Lisesi/ Giyim Üretim Alanı bölümünde okuyan işitme engelli öğrencilerle bir araya geldi.

 

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, 1 Aralık 2017 tarihinde işitme engelli öğrencileri Giyim Üretim Atölyesinde ziyaret ederek, yaptıkları keçe çalışmalarını ve ürettikleri bebek-çocuk giysilerini inceledi. İNANÇ ziyaret esnasında, okul müdürü, psikolojik danışman, bölüm şefi ve öğretmenlerden işitme engelli öğrencilerin eğitim sürecine ilişkin bilgi aldı.

 

 “Dezavantajlı grupların güçlendirilmesi noktasında çalışmalar yapıyoruz”

 

Öz İplik-İş Sendikası olarak tüm dezavantajlı grupların önemsenmesi ve güçlendirilmesi noktasında hassas olduklarının altını çizen İNANÇ, “Örgütlü olduğumuz fabrikalarda işitme engelli üyelerimiz var. ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kapsamında teşkilatımızın bulunduğu tüm illerdeki fabrikalarda engelli üyelerimiz için aktivite düzenliyoruz. Genel Merkez Yönetimi olarak da, sektörümüze kalifiye elemanların yetiştiği Kemal Yurtbilir Özel Eğitim Meslek Lisesi/ Giyim Üretim Alanı bölümünde okuyan işitme engelli öğrencilerimizle bir araya geldik. Öğretmenlerimizin aracılığıyla günlerini kutladık, el emeklerini inceleme fırsatı bulduk” dedi.

 

“Okulda okuyan işitme engelli öğrenciler için her türlü desteği vermeye hazırız”

 

İşitme engelli üyelerine ‘İş Sağlığı ve Güvenliği ile İlk yardım’ eğitimi verdiklerini belirten İNANÇ, okulda okuyan işitme engelli öğrencilere de staj, sektörde istihdam edilmeleri, iş sağlığı ve güvenliği vs. gibi konularda Öz İplik-İş Sendikası olarak gerekli desteği verebileceklerini kaydetti.

 

“Ankara’daki tek işitme engelliler meslek lisesi ve yatılı kız okulu”

 

Ankara’da tek işitme engelliler meslek lisesi ve yatılı kız okulunda öğrencilerle bir araya gelmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İNANÇ, özel gereksinimli bireylerin topluma kazandırılması noktasında verdikleri özverili mücadeleden dolayı okul heyetine teşekkür etti.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ÖZ, İPLİK-İŞ, SENDİKASI’NDAN, , , İŞİTME, ENGELLİ, ÖĞRENCİLERE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı