Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 15:32 Bu haber 1030 kez okundu
 
SIRBİSTAN ENERJİ BAKANI İBB 153’E HAYRAN KALDI
. İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ı ziyaret eden Sırbistan Enerji Bakanı Aleksandr Antic, sonrasında konuk olduğu 153 İstanbul Çağrı Merkezi’ne hayran kaldı.
İstanbul Haberi
SIRBİSTAN ENERJİ BAKANI İBB 153’E HAYRAN KALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sırbistan ziyareti sonrasında iki ülke arasında gelişmeye başlayan ilişkiler, yerel yönetimlere de yansıdı. İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ı ziyaret eden Sırbistan Enerji Bakanı Aleksandr Antic, sonrasında konuk olduğu 153 İstanbul Çağrı Merkezi’ne hayran kaldı.

 

Sırbistan Enerji Bakanı Aleksandr Antic ve beraberindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 153 İstanbul Çağrı Merkezi’ni vatandaş memnuniyeti odaklı hizmetler ile İstanbul’un nabzını tutan çalışmaları yerinde inceledi. Bakan Antic Alo 153’ün örnek çalışmalarını görmekten duyduğu memnuniyeti belirterek, yerel yönetimlerin şehrin vizyonunu şekillendirmedeki önemine dikkat çekti.

Antic, “Çağrı üzerinden günlük 50 bin vatandaş başvurusuna tüm iletişim kanalları üzerinden çözüm üretilmesi, dünya üzerinde büyük bir başarıdır. Yakın coğrafyalar olarak bilgi alışverişinde bulunarak benzer işbirlikleri geliştirebiliriz. İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarafından İstanbul’da ağırlanmaktan ve bilgi paylaşımından çok memnun olduk. İBB yönetimini Sırbistan’da ağırlamaktan onur duyacağız” diye konuştu.

İstanbulluların dilek, şikayet ve temennilerini iletebilmesi için 7 gün 24 saat hizmet veren İBB 153 Çağrı Merkezi, 2017 yılında 9 milyon 430 bin Beyazmasa çağrısını çözüme kavuşturarak önemli bir başarıya imza attı.

İletilen taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde çözümü için 365 gün hizmet veren İBB 153 Çağrı Merkezi; telefon, mail ve sosyal medya aracılığıyla İstanbullulara anında dönüş sağlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin halkla ilişkiler faaliyetlerinde gösterdiği başarı, 2017 yılında çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldü.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: SIRBİSTAN, ENERJİ, BAKANI, İBB, 153’E, HAYRAN, KALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı