Haber Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 22:33 Bu haber 7170 kez okundu
 
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN KPSS 2018/5 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMI HAKKINDA DUYURU
Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2018/5 ile atanan 18.000 sözleşmeli sağlık personelinin göreve başlama işlemleri hakkında duyuru yayımlandı. Başvuru tarihleri ve istenen belgeler açıklandı.
- Haberi
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN KPSS 2018/5  SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMI HAKKINDA DUYURU


Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2018/5 ile atanan 18.000 sözleşmeli sağlık personelinin göreve başlama işlemleri hakkında duyuru yayımlandı. Başvuru tarihleri ve istenen belgeler açıklandı.

  

KPSS–2018/5 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Duyuru 
KPSS–2018/5 sonucuna göre Bakanlığımız sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşenlerin 02.07.2018 Pazartesi günü saat 17.00’ a kadar; www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde bulunan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden iki nüsha olarak dolduracakları “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu”nu fotoğraf yapıştırıp kendileri imzaladıktan sonra, il sağlık müdürlüğü yetkililerine onaylatmaları ve dilekçe ekinde bulundukları ildeki il sağlık müdürlüğü evrak birimine şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.


Şahsen teslim edemeyecek durumda olanlar, noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile formlarını teslim edebilecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacak, belgelerin vaktinde teslim edilmemesi halinde sorumluluk başvuru sahibine ait olacaktır.
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formları, https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden alınmış yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı görüldükten sonra il sağlık müdürlüğü yetkilileri tarafından onaylanacak olup adayların onay işlemi sırasında KPSS-2018/5 Yerleştirme Sonuç Belgesi’ni yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Atama işlemine başlanabilmesi için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarının birinci maddede belirtilen şekilde doldurulması, onaylatılması ve belirtilen süre içinde teslim edilmesi zorunludur.
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra atama işlemleri ile ilgili detaylı duyuru www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

 

EK: Dilekçe Örneği

 

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv  Araştırması Formu için linki tıklayınız

https://pbs.saglik.gov.tr/

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: SAĞLIK, BAKANLIĞINDAN, KPSS, 2018/5, , SÖZLEŞMELİ, SAĞLIK, PERSONELİ, ALIMI, HAKKINDA, DUYURU,
Yorumlar
Haber Yazılımı