301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 16:12 Bu haber 3020 kez okundu
 
Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 Göreve Başlama Duyurusu Kaynak: Sağlık Bakanlığından KPSS 2018/5 Göreve Başlama Duyurusu
Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2018/5 atamaları ile yerleştirilen sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananlar için duyuru yayımlandı. Kaynak: Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 Göreve Başlama Duyurusu yayınladı
Kamudan Haberler Haberi
Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 Göreve Başlama Duyurusu  Kaynak: Sağlık Bakanlığından  KPSS 2018/5 Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2018/5 atamaları ile yerleştirilen sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananlar için duyuru yayımlandı. Kaynak: Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 Göreve Başlama Duyurusu yayınladı.  

 

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

 

KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacağı duyurulmuştu.

 

Bu kapsamda güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların listesi il sağlık müdürlüklerimize gönderilmiştir. Sözleşmeli sağlık personeli adaylarının göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, Ek-3’de belirtilen şekilde ilgili birimlerimizde kurulan komisyonlar tarafından alınacak, göreve başlama işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.

 

  1.  
  2. durumlarını 27.11.2018 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.
  3. Halen kamu görevlisi olarak veya 4857 sayılı İş Kanununun 17 nci maddesi kapsamındaki bildirim şartına tabi olarak çalışanlardan, istifa/sözleşme fesih taleplerini kurumlarına/işyerlerine iletmiş olmakla birlikte, bu işlemlerin devam etmesi nedeniyle 8 inci maddede belirtilen sürede görevine başlayamayacak durumda olanlar; bu durumu belgelendirmeleri, birinci maddede belirtilen şekilde başvurularını yapmaları ve 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasındaki şartları da taşımaları kaydıyla en geç 31.12.2018 tarihinde göreve başlatılabilecektir.
  4. Yukarıda belirtilen süre içinde başvuru yapmayan veya başvuru yaptığı halde göreve başlamayanlar, yerleştirmeden doğan haklarını kaybedecektir.
  5. Güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri henüz tamamlanmayan adayların başvuru ve göreve başlama tarihleri, söz konusu işlemler tamamlandıktan sonrahttp://www.yhgm.saglik.gov.tr/ internet adresinde ilan edilecektir.                                                                                               


Ek: Ek-1 Başvuruda İstenen Belgeler
      Ek-2 Form
      Ek-3 Komisyon

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Sağlık, Bakanlığı, KPSS, 2017/5, Göreve, Başlama, Duyurusu, , Kaynak:, Sağlık, Bakanlığından, , KPSS, 2018/5, Göreve, Başlama, Duyurusu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı