301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Eylül 2018 - Cuma 12:41 Bu haber 1943 kez okundu
 
ŞANLIURFA VALİLİĞİNDEN SAĞDUYU AÇIKLAMASI
Şanlıurfa Valiliği 27.09.2018 Perşembe günü akşam saatlerinde ilimiz Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesinde mahalleli gençler arasında yaşanan tartışma ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili olarak vatandaşlara çağrıda bulunarak,tahrik ve provokasyonlara prim vermemelerini ve özellikle sosyal medya üzerinden yayılmaya çalışılan yanlış ve asılsız haberlere itibar etmemeleri istendi.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
ŞANLIURFA VALİLİĞİNDEN SAĞDUYU AÇIKLAMASI

 
Şanlıurfa Valiliği 27.09.2018 Perşembe günü akşam saatlerinde ilimiz Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesinde mahalleli gençler arasında yaşanan tartışma ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili olarak vatandaşlara çağrıda bulunarak,tahrik ve provokasyonlara prim vermemelerini ve özellikle sosyal medya üzerinden yayılmaya çalışılan yanlış ve asılsız haberlere itibar etmemeleri  istendi.
 
 
 
Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklama şöyle;
 
 
 
27.09.2018 Perşembe günü akşam saatlerinde ilimiz Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesinde mahalleli gençler arasında yaşanan tartışma sonucu çıkan ve ailelerin de karışması ile büyüyen kavga neticesinde; bir şahsın tabancayla ateş etmesi sonucu 1 vatandaşımız vefat etmiş, 3 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız devlet hastanelerimizde tedavi altına alınmıştır.
 
Bahse konu olayla ilgili 5’i erkek, 3’ü kadın olmak üzere 8 şahıs olayda kullanılan silahla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır.
 
Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesi başta olmak üzere il genelinde her türlü güvenlik önlemleri alınmış ve gerekli adli ve idari soruşturmalar başlatılmıştır.
 
Şanlıurfalı kardeşlerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha büyük bir sükûnet ve sağduyuyla hareket edeceklerine inanıyor, vatandaşlarımızın olası tahrik ve provokasyonlara prim vermemelerini ve özellikle sosyal medya üzerinden yayılmaya çalışılan yanlış ve asılsız haberlere itibar etmemelerini diliyorum.
 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''Denildi.
 
 
 
 
ARTUKLU HABER AJANSI-ŞANLIURFA
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ŞANLIURFA, VALİLİĞİNDEN, SAĞDUYU, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı