Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 14:45 Bu haber 641 kez okundu
 
SARI, CENGİZ AYTMATOV PANELİNE KATILDI
Artuklu ve Kızıltepe ilçesindeki 7 Lise Öğrencileri tarafından ortaklaşa olarak Artuklu Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen Cengiz Aymatov Paneline Mardin il Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı da katıldı.
Mardin Haberi
  SARI, CENGİZ AYTMATOV PANELİNE KATILDI

Artuklu ve Kızıltepe ilçesindeki 7 Lise Öğrencileri tarafından ortaklaşa olarak  Artuklu Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen  Cengiz Aymatov Paneline Mardin il Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı da katıldı.

 

 Millî Eğitim Bakanlığının  himayesinde yürütülen ve Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami GÜÇLÜ´nün bir grup üniversite öğrencisiyle başlattığı "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi" Artuklu Fen Lisesi, Artuklu İMKB Sosyal Bilimler Lisesi, Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Artuklu Aziz Sancar Anadolu Lisesi, Artuklu Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesi, Artuklu Okay Yaşar Anadolu  Lisesi ve Kızıltepe Şehit Şeyhmus Demir Kız Anadolu İmam Hatip liseleri’nde okuyan öğrenciler tarafından Mardin'de “Cengiz AYTMATOV” paneli düzenlendi.

 

   Artuklu Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen panele Mardin  İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI, Şube Müdürü  Abdurrahim KUSEN, öğretmenler ve öğrenciler  katıldı. Panel’de Panelist öğrenciler Cengiz AYMATOV’un yaşamından ve kitaplarından güzel örnekler sundu. Panelin sonunda bir konuşma yapan Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, öğrenciler  ve öğretmenleri bu çalışmadan dolayı  tebrik etti.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: , , SARI,, CENGİZ, AYTMATOV, PANELİNE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı