Haber Detayı
21 Kasım 2017 - Salı 11:02 Bu haber 1215 kez okundu
 
Saray Bisküvi Kadın Emeğini Destekliyor
Türkiye’nin sevilen atıştırmalık markası Saray Bisküvi, kadın dostu şirket olma misyonuyla hayata geçirdiği; kadınların toplumsal hayattaki yerinin güçlenmesine, ekonomiye katılımına katkı sağlayan projelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor.
Şirket Haberleri Haberi
Saray Bisküvi Kadın Emeğini Destekliyor

Türkiye’nin sevilen atıştırmalık markası Saray Bisküvi, kadın dostu şirket olma misyonuyla hayata geçirdiği; kadınların toplumsal hayattaki yerinin güçlenmesine, ekonomiye katılımına katkı sağlayan projelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Bu anlamda Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile bir işbirliği gerçekleştiren Saray Bisküvi, Tarihi Eyüp Oyuncakları Kadın Kooperatifi atölyesinde özel bir etkinlik düzenledi.

 

 

Etkinlikte Saray Holding Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ, “Emeğin değerini bulmasını sağlayacak pazarlama yaklaşımları" başlıklı bir eğitim verirken, Saray Bisküvi'nin yaklaşık 15 kadın çalışanı da iş hayatındaki tecrübelerini paylaşarak kadınların sorularını yanıtladı.

 

Saray Holding şirketlerinden, Türkiye’nin sevilen atıştırmalık markası Saray Bisküvi, kadınların toplumsal hayattaki yerinin güçlenmesine, ekonomik bağımsızlığını kazanmasına katkı sağlayan projeleri desteklemeyi sürdürüyor. Kadın dostu şirket olma misyonuyla gerçekleştirdiği bu önemli çalışmalara bir yenisini ekleyen Saray Bisküvi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile işbirliği yaptı. Bu işbirliği çerçevesinde Tarihi Eyüp Oyuncakları Kadın Kooperatifi atölyesinde Saray Bisküvi kadın çalışanları KEDV’in birlikte çalıştığı kadınlara pazarlama ve kariyer odaklı bilgilerini aktardığı, deneyimlerini paylaştığı özel bir etkinlik düzenledi.

 

KEDV’li kadınlar, Saray Bisküvi çalışanları ve oyuncu Bengi Öztürk’ün de katıldığı etkinlikte Saray Holding Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ, “Emeğin değerini bulmasını sağlayacak pazarlama yaklaşımları" başlıklı bir eğitim verdi. Uluğ, eğitimde KEDV'e üye kooperatiflerdeki üretici kadınlarla üretim, fiyatlandırma ve satış konusundaki ipuçlarını paylaştı. Etkinliğe katılan Saray Bisküvi'nin kadın çalışanları da iş hayatındaki tecrübelerini paylaşarak kadınların sorularını yanıtladı. Tarihi Eyüp Oyuncakları kooperatif yetkilileri de Saray Bisküvi çalışanlarına ahşap boyama eğitimi verdi.

 

Saray işe alımlarda kadınlara öncelik tanıyor

 

Kurulduğu ilk günden bugüne her zaman eşitlikçi bir vizyonla ilerleyen Saray Bisküvi, kadın istihdamına büyük önem veriyor ve kadınların iş hayatında yer alması için onları destekliyor. Toplam çalışanlarının 46’sını kadınların oluşturduğu Saray Bisküvi, bünyesindeki tüm kadın çalışanlarına uzmanlık alanları doğrultusunda ilerlemelerini desteklemek için farklı mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri veriyor. İşe alım süreçlerinde önceliği kadınlara veren Saray Bisküvi, kadın yöneticilerin farklılaşan becerilerinin önemli olduğu bilinciyle terfide de kadın çalışanlarını önceliklendiriyor.

 

Saray Bisküvi, kadın çalışanların daha yüksek motivasyonla çalışabilmeleri ve işlerini daha iyi yapabilmeleri için onların ihtiyaçlarına uygun uygulamalar geliştirmeye de devam ediyor. Doğum sonrası belirlenen kanuni sürelerini destekleyerek kullanmalarını sağlayan, süt izni konusunda kolaylıklar sunan Saray Bisküvi, üretim tesislerinde sunduğu kreş uygulamasıyla kadın çalışanların 3-6 yaş arasındaki çocuklarına ücretsiz tam gün kreş imkanı sağlıyor. “Saray’lı Anneler İşe, Çocukları Kreşe” projesiyle anneler çalışırken çocukları emin ellerde eğitimlerine devam ediliyor.

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Saray, Bisküvi, Kadın, Emeğini, Destekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı