Haber Detayı
10 Ocak 2014 - Cuma 07:05 Bu haber 997 kez okundu
 
SEÇMEN KÜTÜKLERİ BUGÜN ASKIYA ÇIKIYOR
30 Mart Mahalli İdareler Seçimi için, seçmen kütükleri 10 Ocak ile 23 Ocak tarihleri arasında askıya çıkıyor.
Gündem Haberi
SEÇMEN KÜTÜKLERİ BUGÜN ASKIYA ÇIKIYOR

YSK’nın Seçmen Kütüğünün Güncelleştirilmesi Usul ve Esaslarını Gösterir Genelgesi Resmi Gazete’de yer aldı.
30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri için Muhtarlık bölgesi askı listeleri 10 Ocak Cuma günü saat 08.00’de askıya çıkarılacak. Listeler, 23 Ocak Perşembe günü saat 17.00’de askıdan indirilecek.
Askı süresi içinde yerleşim yeri adresini değiştiren ve seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listesinde ismi bulunmayanlar, ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvuracak ve nüfus müdürlüğünden alacakları adres değişikliğinin uygunluğuna ilişkin belge ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim edecek.
Muhtarlık bölgesi askı listelerinin dökümünün yapıldığı 3 Ocak 2014 tarihinden başlamak üzere ve askı süresi içinde nüfus müdürlüklerine yapılan değişiklik veya düzeltme başvuruları, SEÇSİS Merkezi Seçmen Veri Tabanına 7 Şubat 2014 Cuma günü saat 17.00’ye kadar Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce elektronik ortamda işlenecek.
İlçe seçim kurulu başkanları, kendilerine ulaşmasından itibaren itirazları en geç 25 Ocak 2014 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar kesin olarak karara bağlayacak. Gerekli kayıt ve düzeltme işlemlerinin yapılması ile muhtarlık bölgesi askı listeleri 7 Şubat 2014 Cuma günü kesinleşecek.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: 30, Mart, Mahalli, İdareler, Seçimi, için, seçmen, kütükleri, 10, Ocak, 23, Ocak
Yorumlar
Haber Yazılımı